Gå til innhold
Hundesonen.no

Vinter land og Chicka på tur i det


Renate A

Recommended Posts

Skrevet

Hm...jeg som hadde vår feeling i forrige uke og hva skjer??

Jo dette:

vinter01.jpg

Langt der nede nesten ned snødd er inngangen til leiligheten

vinter02.jpg

Ut på tur aldri sur!! Chicka har tatt seg extra jobb som brøyte maskin.

vinter03.jpg

Chicka har en uvane, hun VIL velge turene sine selv. Her skal hun ned en bratt bakke med masse snø, det hun ikke skjønner er at hun vil forsvinne i snøfonnen nederst, så da blir hun stående der og ha stille duskusjon med meg.

Hun kan være en skikkelig "Prinsesse vil ikke" når hun først setter igang.

vinter04.jpg

Chicka er tolmodig og står på sitt, når man blir sliten av å stå så setter hun seg ned...hun er litt morsom også når hun gjør dette for hun får DET sure blikket.

Chicka bestemmer seg for å heller bli med meg og skal ut i en snø fonn og bommelom, men der var det rimelig høy snå, så da skjer dette:

vinter05.jpg

Chicka kommer seg nesten ikke ut av snøen.

vinter06.jpg

Vel hjemme sitter "prinsesse vil ikke" og ser på meg mens jeg måker.

Vel har vel hatt finere turer, det var så mye stress med måkebiler, biler som skled over alt og gamle mennesker som jeg måtte hjelpe over veien hele tiden, deilig å komme seg inn til en varm kopp te og en tørrfisk til bikkja.

Skrevet

Vakker jente :) . Å hjelpes så mye snø dere har :D , her er det bare et tynt lite lag som fyker alle veier. Vil ha masse masse snø!

Skrevet

Send litt snø til oss da :P

Chicka er like fin som alltid ;)

Sikker på at du vil ha såå mye snø??

Det er no forferdelig dritt å måke.. :D

Stakkars venninnen min kom hjem idag etter 2mnd i Thailand...gjett om det var nedtur og vasse i snø for å komme seg inn i huset også ut og skuffe snø... :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...