Gå til innhold
Hundesonen.no

Fiskeri med "65% bifangst"


Recommended Posts

Skrevet (endret)

Blir så berørt av disse videoene at jeg begynte å hylgrine når jeg så den, kremt, det er noe med meg og sjødyr... Skal ALDRI spise fisk fra stillehavet. Den hårreisende mengden med tilfeldige sjødyr som er tatt av disse nettene er intet annet enn helt groteskt. Over halvparten av fangsten er IKKE sverdfiskene som det fiskes etter. For hver sverdfisk, tas 7 andre dyr i nettet. Hvordan kan man forsvare en slik fangst? Det er rett og slett "sett ut et nett og fang en masse dyr, tilfeldigvis er litt under halvparten sverdfisk = juhu vi fisker sverdfisk". Å se haiene som blir skåret av armer og bein på for så å bli forlatt i vridende smerte er så grusomt at jeg gråter igjen bare av tanken. Hvorfor er vi mennesker så grusom mot alt på denne planeten? :icon_cry:

https://act.sealegacy.org/pages/ban-deathnets

dn-shark.jpg?dpr=2&w=1000

 

 

 

 

Endret av Gjest

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...