Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei, jeg har en Cavalier King Charles Spaniel på 7 år. Høyre forlabb er skev, opp imot 90 grader som dere ser på bildet jeg la til. Jeg har vert hos dyrlegen og hun ga meg bare noe smertestillende og mente vi skulle prøve med det i en uke. 

Hun har ikke hatt noe skader som vi vet om i beinet, og det har vert sånn i sikkert et år eller lengre, men det virker som det blir verre og verre. 

Så jeg lurte egentlig på om noen hadde vert borti/hørt om noe lignende?

20180408_183922.jpg

20180406_122216.jpg

Skrevet

Dette er nok umulig for oss å svare på ut ifra et bilde. Her må man nok ta på hunden, bøye og kjenne litt og kanskje til og med støtte seg på et røntgenbilde før man kan gi noe vettig svar ;) Prøv med smertestillende i en uke og bestill ny time om det ikke er bedre, det er slettes ikke feil å starta i den enden dyrlegen gjør nå, tenk så greit om alt løses med litt smertestillende - og om ikke så kjør på med videre utredning.

Skrevet

Hunden har ikke vært sånn fra valp av? Virker hunden plaget eller er det bare at du ser at fotstillingen endrer seg som er "problemet"? Står den sånn hele tiden? Eller er det bare at den vrir seg når hunden går e.l.?

Om den er sånn hele tiden, blir verre og ikke har vært sånn før så hadde jeg ærlig talt ville hatt et svar på hvorfor det skjer og evt om noe kan gjøres med det eller ikke. Det virker langt ifra normalt i mitt hodet iallefall og helt sikkert ikke bra i lengden. Jeg har ingen erfaring med lignende altså så dette er bare mine tanker, om det er rett eller unødvendig aner jeg ikke .

Skrevet

Jeg syns jo det er merkelig at det eneste som er gjort( ?) fra veterinærs side er å skrive ut smertestillende..Skjevheten er jo ganske graverende og det ville jo være naturlig at man tok en skikkelig sjekk på foten med røntgen. Hvis det er flere tilgjengelige veterinærer på TS sted, hadde jeg dratt til en annen veterinær og fått en ordentlig sjekk!

  • Like 6
Skrevet

Tenker det samme som QUEST. Hvis dette var min hund ville jeg gått til en annen veterinær og fått røntget sjekket den skikkelig. Man får kanskje svar på om hunden har smerter ved å gi smertestillende, men man får ingen andre svar på hva som skjer med den foten, og noe er det tydeligvis som skjer. 

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...