Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet (endret)

Nå har jeg lest rundt her og plukket opp gode tips lenge nok til at jeg syns det var på tide å presentere seg selv..
Jeg og samboer har etter laaaaang tid med lengting og planlegging bestemt oss for at det er tid og plass til hund i livet vårt. I september hentet vi endelig hjem det som er vår første hund som voksne. Wayosi Golden Touch, Mio til daglig, er en ridgeback på 7ish måneder som i utgangspunktet skal være kompis og familiemedlem. Vi har ikke planer om å konkurrere i noe spesielt, men vi kommer til å teste ut litt forskjellig og trene ting vi trives godt med. Foreløpig er vi i gang med smeller, noe alle syns er veldig moro! 

Mio har så langt vist seg å være alt vi ønsket oss og mer til; en aktiv, morsom, selvstendig liten fyr med masse personlighet og en god dose egne meninger.

Slenger ved et par bilder av sjarmøren :wub:

Snapchat-500969551.jpg

 

 

 

2017-12-24 09.37.50.jpg

 

 

Endret av trill
  • Like 5
Skrevet
Akkurat nå, Malamuten skrev:

Har dere overtatt han nå eller hatt han siden valp? Gratulerer uansett med en skjønn hund :wub: Håper han blir alt dere ønsker dere :)  

Vi hentet han i september, 9 uker gammel, så han har vært hos oss noen måneder nå. Kan ikke helt huske hvordan det var å bo uten han :huh: 
Takk! Foreløpig lever han opp til alle forventninger :)

Skrevet (endret)
4 minutter siden, mushi skrev:

Velkommen! Så gøy med prikker på forbeina! Er dette vanlig? Er det lov på utstilling? Aldri sett før!

Takk :)
Det er tillatt med litt hvitt på bryst og tær, men det skal ikke være over tærne. Han er ikke noe utstillings-emne altså, men jeg syns (helt objektivt såklart) at potene hans er sjarmerende :icon_redface:

Endret av trill

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Interessant undersøkelse. Jeg lurer litt på hvor relevant spørsmål om kjønn er. Og er det uinteressant med folk som ikke eier hund per i dag, men kanskje passer, har hatt, skal ha osv?
    • Hei! Vi er en bachelor-gruppe fra Høgskolen i Østfold som skal utvikle en applikasjon for hundeeiere. 🐶 Målet med appen er å gi en bedre turopplevelse for deg og din hund, ved å gjøre det enklere og raskere å finne turstier som passer deres behov. Vi vil derfor stille hundeeiere noen spørsmål, og håper du vil ta deg tid til å svare på vår undersøkelse. Det vil ta rundt 3 minutter 😊 https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdBufjg3yT9ZUTtD9Qd1aG_mtBd6xKl91J0VVUJpInzE_nh-Q/viewform?usp=header
    • Har gått helt fint med tispen min, ho spiste andre dagen mer normalt og nå spiser ho som før igjen. Ho går veldig bra også er veldig aktiv nå både før også etter fjernet stingene så tror det er temmelig individuelt det der egentlig fra hund til hund. Tispen min har endelig lagt på seg mer igjen også etter operasjonen da ho gikk ned i vekt før operasjonen ettersom tilstanden så det begynner bli veldig bra 😊
    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...