Gå til innhold
Hundesonen.no

Forfrysning på pungen


Jonny75
 Share

Recommended Posts

Hunden min en grå elghund. Har fått noe som trolig er en forfrysning på pungen. Et lyserødt sår på størrelse litt mindre enn et kronestykke. Noen ganger blir det en skorpe utenpå. Har fått sårsalve av veterinær. Ser ikke ut som hunden plages noe av det. Ingen vesentlig slikking heller. Har noen her opplevd dette på sine hunder? evt behandling eller går det over av seg selv?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Basenjien min sliter med det nesten hver vinter, noen ganger plager det han, da har gjerne skorpa sprukket og det væsker og virker infisert. Andre ganger ser det ikke ut til å plage han. Jeg smører kuldekrem på om vi skal være ute noe særlig lenge, og holder han unna nysnø så han slipper å få snø direkte på pungen. 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

18 timer siden, Jonny75 skrev:

Slikker seg ikke så mye min heller. Bruker en salve som jeg fikk fra veterinær nå. Får håpe den hjelper. Krage går dårlig her også ?.

Hvor får jeg kjøpt ballevarmer da Lola Pagola? ?

Jeg vet ikke helt faktisk, prøvde å google etter det men mulig det heter noe annet enn ball/testikkelvarmer... men vet at det finnes iallefall! :)

  • Thanks 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Just now, Jonny75 said:

Har hørt om noe som heter plasterspray til hund og katt. Er det noe som kan brukes tro?

Ellers takk for gode svar ?

Plasterspray til folk svir noe helt hinsides hvertfall, så tror ikke jeg hadde putta det på såre baller :icon_redface: Brukte det på en hane som hadde en knekt klo, og hadde småsår på fingra som holdt han og fytti som det sved! 

 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
    • Er det noen som har kompetanse når det gjelder forvask av spisebestikk og servise før man setter det inn i maskin med kort vaskesyklus (steamer). Skal man vaske med håndoppvaskmiddel først, eller bare bruke rent vann? Finner ingen spesifikk beskrivelse hos mattilsynet. Har bare hørt at det kan ødelegge maskinen. Hvis noen har en link å vise til, helst fra produsent (Miele, Hobart el.lign.) hadde det vært fint.  
    • Huken multisele eller Troll nomesele. 
    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
    • Nå har frøken Lilje, usikker omplasseringshund, bodd hos meg i 3,5 mnd. Hun begynner å bli ganske husvarm og trygg på meg, men andre hunder og fremmede mennesker som tar kontakt er skumle, så de prøver hun å skremme bort. Det er greit nok, jeg skjønner at det har vært hennes eneste forsvar så langt i livet. Men så har vi en veldig grei og trivelig nabohund som vi har gått litt turer med, og han kjefter hun voldsomt på. I begynnelsen var det helt sikkert usikkerhet, hun ville gjerne følge etter og være nær han på tur, men så snart han snudde seg og så på henne ble det skummelt = bjeffing. Men nå synes jeg nesten det bikker over i bølling fra hennes side, for nå kjefter hun på han nesten uansett hva han gjør. Han er verdens snilleste og lar henne være helt i fred, så det er absolutt ikke noen grunn til at hun skal holde på sånn. Og ikke minst er det fryktelig urettferdig at han skal få så mye kjeft for ingenting. Hva gjør man? Hun er helt klart fryktelig dårlig sosialisert og har godt av å være sammen med snille hunder, men denne oppførselen synes jeg er uakseptabel.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...