Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hunden min en grå elghund. Har fått noe som trolig er en forfrysning på pungen. Et lyserødt sår på størrelse litt mindre enn et kronestykke. Noen ganger blir det en skorpe utenpå. Har fått sårsalve av veterinær. Ser ikke ut som hunden plages noe av det. Ingen vesentlig slikking heller. Har noen her opplevd dette på sine hunder? evt behandling eller går det over av seg selv?

Skrevet

Basenjien min sliter med det nesten hver vinter, noen ganger plager det han, da har gjerne skorpa sprukket og det væsker og virker infisert. Andre ganger ser det ikke ut til å plage han. Jeg smører kuldekrem på om vi skal være ute noe særlig lenge, og holder han unna nysnø så han slipper å få snø direkte på pungen. 

Skrevet

Nytter ikke med krage på han min :lol: Houdini! Men ja, fikk vel en salve ene gangen, men har stort sett passa på det selv, men han slikker ikke så skrekkelig mye da.  

  • Like 1
Skrevet

Slikker seg ikke så mye min heller. Bruker en salve som jeg fikk fra veterinær nå. Får håpe den hjelper. Krage går dårlig her også ?.

Hvor får jeg kjøpt ballevarmer da Lola Pagola? ?

Skrevet
18 timer siden, Jonny75 skrev:

Slikker seg ikke så mye min heller. Bruker en salve som jeg fikk fra veterinær nå. Får håpe den hjelper. Krage går dårlig her også ?.

Hvor får jeg kjøpt ballevarmer da Lola Pagola? ?

Jeg vet ikke helt faktisk, prøvde å google etter det men mulig det heter noe annet enn ball/testikkelvarmer... men vet at det finnes iallefall! :)

  • Thanks 1
Skrevet
Just now, Jonny75 said:

Har hørt om noe som heter plasterspray til hund og katt. Er det noe som kan brukes tro?

Ellers takk for gode svar ?

Plasterspray til folk svir noe helt hinsides hvertfall, så tror ikke jeg hadde putta det på såre baller :icon_redface: Brukte det på en hane som hadde en knekt klo, og hadde småsår på fingra som holdt han og fytti som det sved! 

 

Skrevet
På 20.2.2018 at 8:21 AM, Lola Pagola skrev:

Jeg vet ikke helt faktisk, prøvde å google etter det men mulig det heter noe annet enn ball/testikkelvarmer... men vet at det finnes iallefall! :)

Her feks :P

 

  • 2 weeks later...
Skrevet
3 timer siden, Jonny75 skrev:

Har da kjøpt pungvarmer fra trumftrading. Anbefalles. Enkel å ha på, sitter godt og hunden synes det er greit å ha den på ?

Føler et bilde er på sin plass her ?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...