Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hunden min en grå elghund. Har fått noe som trolig er en forfrysning på pungen. Et lyserødt sår på størrelse litt mindre enn et kronestykke. Noen ganger blir det en skorpe utenpå. Har fått sårsalve av veterinær. Ser ikke ut som hunden plages noe av det. Ingen vesentlig slikking heller. Har noen her opplevd dette på sine hunder? evt behandling eller går det over av seg selv?

Skrevet

Basenjien min sliter med det nesten hver vinter, noen ganger plager det han, da har gjerne skorpa sprukket og det væsker og virker infisert. Andre ganger ser det ikke ut til å plage han. Jeg smører kuldekrem på om vi skal være ute noe særlig lenge, og holder han unna nysnø så han slipper å få snø direkte på pungen. 

Skrevet

Nytter ikke med krage på han min :lol: Houdini! Men ja, fikk vel en salve ene gangen, men har stort sett passa på det selv, men han slikker ikke så skrekkelig mye da.  

  • Like 1
Skrevet

Slikker seg ikke så mye min heller. Bruker en salve som jeg fikk fra veterinær nå. Får håpe den hjelper. Krage går dårlig her også ?.

Hvor får jeg kjøpt ballevarmer da Lola Pagola? ?

Skrevet
18 timer siden, Jonny75 skrev:

Slikker seg ikke så mye min heller. Bruker en salve som jeg fikk fra veterinær nå. Får håpe den hjelper. Krage går dårlig her også ?.

Hvor får jeg kjøpt ballevarmer da Lola Pagola? ?

Jeg vet ikke helt faktisk, prøvde å google etter det men mulig det heter noe annet enn ball/testikkelvarmer... men vet at det finnes iallefall! :)

  • Thanks 1
Skrevet
Just now, Jonny75 said:

Har hørt om noe som heter plasterspray til hund og katt. Er det noe som kan brukes tro?

Ellers takk for gode svar ?

Plasterspray til folk svir noe helt hinsides hvertfall, så tror ikke jeg hadde putta det på såre baller :icon_redface: Brukte det på en hane som hadde en knekt klo, og hadde småsår på fingra som holdt han og fytti som det sved! 

 

Skrevet
På 20.2.2018 at 8:21 AM, Lola Pagola skrev:

Jeg vet ikke helt faktisk, prøvde å google etter det men mulig det heter noe annet enn ball/testikkelvarmer... men vet at det finnes iallefall! :)

Her feks :P

 

  • 2 weeks later...
Skrevet
3 timer siden, Jonny75 skrev:

Har da kjøpt pungvarmer fra trumftrading. Anbefalles. Enkel å ha på, sitter godt og hunden synes det er greit å ha den på ?

Føler et bilde er på sin plass her ?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Legitime = oppriktige/riktige i følge lover og regler.
    • Det finnes mange gode bøker og kurs om språk. Turid Rugaas har "På talefot med hunden" og "Bjeffing - språket som høres".  Dette er også en god jeg har i bokhylla www.dogwise.com/the-language-of-dogs-understanding-canine-body-language-and-other-communication-signals-dvd-set/ Hvis du bor på østlandet kan jeg på det varmeste anbefale språkkurset til Lundqvist hundeskole. Jeg har gått det to ganger og det er utrolig lærerikt. Det avhenger veldig av individene om de kan ordne opp selv eller ikke. Så lenge hundene oppfører seg ok mot hverandre og tar hverandres signaler så er det ok. Om det er stor forskjell i alder og adferd på dem så trenger de ofte litt hjelp for å fungere sammen. Jeg mener uansett at det er eierens ansvar å sørge for at alle hundene trives og har det greit, og ingen hunder skal være nødt til å sloss for plassen sin eller mistrives i flokken.
    • De som har flere hunder enn tre og som lever i flokk. Lar dere flokken ordne opp i alt selv? Eller tar dere helt styringa? Blir det værre da? Ønsker kun å lære mere om hundespråk.
    • Hva betyr legit? Betyr det at de er greie?
    • Om kjøper har betalt full valpepris og hunden står registrert på valpekjøper, så eier denne alle rettigheter. Da er det normalt med en leasingavtale for kull hvor andre enn eier er oppdretter. Her vil nok avtalene være forskjellig, normalt sett leaser man for prisen av en valp eller en valp.  Hvilken avtale som gjøres er mellom partene selv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...