Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei! En valp jeg hadde for mange år siden fikk denne diagnosen. Hun fikk smertestillende medisin og ble frisk og fin etter rundt ti dager. Hun var veldig dårlig i starten, men kom seg heldigvis etter hvert. 

Hun ble helt frisk og fikk det ikke tilbake igjen ?

  • Thanks 1
Skrevet
3 timer siden, evaas35 skrev:

Hei Siri. Det er hyggelig å lese. Da håper jeg at min også blir helt frisk. Dette er Iallefall helt forferdelig å være med på. ?

Ja, jeg krysser fingrene for at det går fint med valpen din også :) Bare sørg for at den får smertestillende medisiner og la den bruke god tid til å bli frisk igjen :) 

  • 4 years later...
Skrevet

Ja, Esther, lille jenta mi, har fått HOD, og dette har skjedd  et par uker etter den første vaksineringen. Onkelen hennes har vært akkurat samme historie med. Etter et par uker etter den første vaksineringen (8 uker) fikk han HOD.

Esther ble veldig syk. 40 i feber, spiser ikke, drikker ikke, havnet på sykehus på intravenøst. Ble frist etter hvert, det tok ca 3 uker på å bli bra igjen. 

Nå leser jeg på internett at hunder med HOD får ofte tilbakefall. Nå er Esther 15 måneder gammel. Og i dag skulle jeg etter planen vaksinere henne. men tør ikke. Det kan hende at det er noe i vaksinen som fremprovoserer HOD-anfall.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...