Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Min bc tispe på 8mnd elsker og hilse på alle slags folk, unntatt noen menn. De mennene hun er redd for har gjerne stort hår eller skjegg, det er også skummelt og møte folk i mørket. jeg vil ikke tvinge henne til og hilse på disse skumle mannfolka, men vil ikke at hun skal bjeffe på de. Det er spesielt på naboen, hun løper bjeffende bort til han med logrende hale, deretter spretter hun unna bjeffer mer osv... hvordan kan jeg få henne mere trygg?

Skrevet

Første bud bør nok være at hun slipper å møte skumle folk på egenhånd. Ha henne i bånd, eller kall henne inn og om mulig fjern henne fra situasjonen når det dukker opp "farlige menn". Deretter at de som er skumle overser henne totalt, og ikke henvender seg til henne. Folk som prøver å hilse og trenge seg på, er gjerne det aller værste for usikre og redde hunder.

  • Like 3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
    • Kan jeg spørre om hvilke hunderaser som har minst jaktinstinkt? Er det kun selskapshundene?
    • Jeg har ingen som kan ha hunden så de må være her
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...