Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Fikk kjøpt billig svinespekk på butikken i dag, tenkte det kunne være et bra tilskudd til Twist i og med at jeg jobber med å få han opp i vekt. Jeg er bare så usikker på hvor mye han kan få om gangen. Det er jo rent fett så jeg ser for meg han kanskje kan bli dårlig i magen ved for store mengder på en gang. Andre her som gir spekk som tilskudd eller godis? Hvor mye gir dere om gangen? 

 

EDIT: feil forum, ber om å få den flyttet :) 

Skrevet

Har du prøvd svin på hunden tidligere? Jeg har hunder som er vant til å få alt mulig og det blir veldig sjelden noen reaksjon på det. Jeg prøvde ved to ulike anledninger å gi de svinekjøtt( forskjellige partier) men  altså ikke rent spekk om det skulle ha noen betydning.

Det medførte to omganger med slalomkrabbing på alle fire for min del, med bøtte og klut for å få opp all sprutdiaren..:pinch: Mulig jeg er pinglete men det  fratok i alle fall meg lyst på flere forsøk med svinekjøtt.. :P

Skrevet
11 timer siden, QUEST skrev:

Har du prøvd svin på hunden tidligere? Jeg har hunder som er vant til å få alt mulig og det blir veldig sjelden noen reaksjon på det. Jeg prøvde ved to ulike anledninger å gi de svinekjøtt( forskjellige partier) men  altså ikke rent spekk om det skulle ha noen betydning.

Det medførte to omganger med slalomkrabbing på alle fire for min del, med bøtte og klut for å få opp all sprutdiaren..:pinch: Mulig jeg er pinglete men det  fratok i alle fall meg lyst på flere forsøk med svinekjøtt.. :P

Nei, egentlig ikke. Han er litt kresen da, så for alt jeg vet er det ikke sikkert han vil ha en gang :P Får prøve meg litt frem og være litt obs på tegn på dårlig mage. :) Diare kan jo ta fra hvem som helst lysten til å forsøke flere ganger, ser den!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
    • Hovawart er vel en vokterhund mer enn en gjeterhund, altså type hunder som går sammen med flokken og passer på dem. Det vil si at de er noe mindre førerorienterte og mer selvstendige, blant annet. Det er ikke fryktelig mange av dem i Norge, og de få jeg har møtt har hatt varierende gemytt, men det er lenge siden nå.
    • Ben snakk med jegere til høsten, og få legger av elg, hjort eller rådyr.  Til godbiter er det ofte billigere å kjøpe vanlig mat (ost, rent kjøtt osv.) og dele opp selv. Ellers er det en del oppskrifter på forumet her hvis du vil prøve å lage.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...