Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Som regel har jeg hatt det ganske klart med navn til hundene mine, men denne gangen står jeg litt fast altså. Ingen av de jeg har vært innom er sånn "yes, DET må han hete!" og selv om jeg nå tenker at han bare må få komme i hus før jeg finner noe passende så skader det jo ikke å få litt tips herfra også :) Det er en brun kelpie hannhund, ønsker meg et navn med litt futt i, men som ikke er så vanlig. Det må ikke være for langt. Jeg har vært innom både Bravo, Jubel og Skoj, men njæh, jeg vet ikke, det er så vanskelig! 

Skrevet

Hm, vet ikke om du tenker futt som i kun ord med den type betydning. For der har jeg lite forslag å komme med desverre. Men jeg har jo noen navn som jeg syns har litt futt i seg likevel, og som ikke er spesielt vanlige: Tamlin, Kieran, Thanos, Silas, Avalon, Dexter.

De syns hvertfall jeg matcher bra med de du allerede har fra før, mens jeg personlig syns at sånn veldige norske navn blir litt kræsj i forhold. 

Skrevet
Akkurat nå, Line skrev:

Viggo, Eggbert, Mikke, Sputnik, Harry, Bomber, Happy..

Eggbert? :lol: 

Akkurat nå, Mackenzie skrev:

Hm, vet ikke om du tenker futt som i kun ord med den type betydning. For der har jeg lite forslag å komme med desverre. Men jeg har jo noen navn som jeg syns har litt futt i seg likevel, og som ikke er spesielt vanlige: Tamlin, Kieran, Thanos, Silas, Avalon, Dexter.

De syns hvertfall jeg matcher bra med de du allerede har fra før, mens jeg personlig syns at sånn veldige norske navn blir litt kræsj i forhold. 

Nei altså, ikke ta det med futt i navnet bokstavelig altså, det er ikke noe must :) . Dexter er veldig vanlig, men kult. Får tygge litt på den.

Skrevet
Akkurat nå, Malamuten skrev:

Pigg, iver, ivrig, krutt, 

Iver er fint, men jeg har så dårlige assosiasjoner med det da besta kjente en skikkelig gubbe som het det :lol:

Skrevet

Domino, Tøyse, Niks, Flash, Speed, Sorry, Fitz, Fox, Vips, Regal, Vill, Sid, Hyper, Razzia, Dingo, Exit, Catch, Gnist, Game, Chase, Elite, Kjapp, Pin, Kid, Vits, Rush, Rambo, Streik, Rav, Salto, Royal, River, Light, Kamp, Billy, Origo, Ritz

  • Like 3
Skrevet

Trøkk, Tæl, Rakett, Ergo, Impuls, Shock, Gosh, Obs, Jøss, Spinn, Fetch, Energy/i, Sporty, Snap, Party, Disco, Festus, Raptus, Tempo, Puls, Akutt, ASAP.

  • 3 weeks later...
Skrevet

Nå står jeg igjen med to navn, men klarer ikke bestemme meg. Soniser, hva skal han hete? ; Texas (som blir en liten oppkalling av faren som heter Vegas) eller Skoj, som rett og slett er et artig navn, bokstavelig talt :P 

 

Skrevet
Akkurat nå, Tonje skrev:

Nå står jeg igjen med to navn, men klarer ikke bestemme meg. Soniser, hva skal han hete? ; Texas (som blir en liten oppkalling av faren som heter Vegas) eller Skoj, som rett og slett er et artig navn, bokstavelig talt :P 

 

Skoj :D 

 

  • Like 1
Skrevet

Hva med noe australsk (slangord)? Ace (fantastisk/veldig bra), Dux (det beste/top notch), Choccy (sjokolade). 
Texas passet kanskje best sammen med navnene på hundene du har fra før, men Skoj er jo veldig originalt. 

Skrevet
2 minutter siden, Yellow skrev:

Hva med noe australsk (slangord)? Ace (fantastisk/veldig bra), Dux (det beste/top notch), Choccy (sjokolade). 
Texas passet kanskje best sammen med navnene på hundene du har fra før, men Skoj er jo veldig originalt. 

Ace blir for likt Blaze, Dux blir for likt duck/ducks og Choccy blir for likt Chicco som hunden til ei venninne heter, sånn for å være vanskelig :P 

Ja, Texas passer best med de andre og jeg liker at man kan legge litt trykk i det. 

Akkurat nå, Pringlen skrev:

Skoj!!! Texas het doberen min. Det var et klønete navn å bruke, så han ble egentlig bare hetende Tex.

Jeg ønsker meg egentlig et navn med to stavelser, det er en av grunnene til at jeg sliter med å bestemme meg, men ser for meg at det fort kan bli en del Tex også og da er jo Skoj bedre. 

Skrevet

Skoj passer best til en kelpie, syns jeg :D 

Navn er vanskelig, men det er jo bare å vente til han er kommet i hus før du bestemmer deg helt :) Jeg stod mellom et par forslag før jeg hentet Tidi. Jeg lente meg mot Tidi veldig lenge, men jeg bestemt meg ikke helt før jeg hentet henne. 

  • Like 1
Skrevet

Syns Skoj var kjempekult jeg :D Ang. to stavalser som du nevnte, så finner du alltids på "kosenavnvarianter". 

Gutta her heter gjerne Kass og Lu - spesielt når jeg koper på dem.

 

  • Like 1
Skrevet

Ingen tvil hos sonisene i hvert fall :lol:. Jeg heller nok mest mot det, men jeg skal gjøre som @MegaMarie sier; prøve ut begge to når han er i hus og se hva som passer best. 

Takk folkens! 

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...