Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Du trenger et bur med luke som slår oppover :)
Tror du må belage deg å få laget et på mål, eller så kan du få kjøpe mitt billig (jeg bomkjøpte så det sang etter, fordi hjernen ikke innså at det ville bli trøblete med luke som slår opp, i en stv :P 
Nå har jeg riktignok leka med det buret da... lakka det litt *kremt* rosa ;) Kan omlakkeres da, hvis man vil (Bengalack og tålmodighet er tingen!)
Har ikke målene, men det ble laget til en VW Golf, iflg forrige eier. 
Hundedyret misliker buret (hun foretrekker tydeligvis et bur som er for lite :P ), og lager så mye spetakkel at jeg ikke orker å bruke det. 

_1034496616.jpg.76e0b3e81b5d8a5595a0e1e0e3914dda.jpg22688055_10159522261735392_7410554264290717274_n.thumb.jpg.de7cf3ac202743f8af2239cafd9188be.jpg

Skrevet
10 minutter siden, 2ne skrev:

Er det der en Ford Mondeo 2006 modell sedan? De ser ikke sånn ut når jeg finner de på finn.no? :P 

https://images.finncdn.no/dynamic/1600w/2017/1/vertical-3/03/4/783/268/84_1525219453.jpg

Tar man ut hattehylla der, så er det vel ikke så gal plass? 

 

Ja nettopp er egt veldig romslig bagasjerom til at det er sedan! Jeg har nok en litt eldre mondeo enn det der ja ^^

 

4 minutter siden, Shokata skrev:

Du trenger et bur med luke som slår oppover :)
Tror du må belage deg å få laget et på mål, eller så kan du få kjøpe mitt billig (jeg bomkjøpte så det sang etter, fordi hjernen ikke innså at det ville bli trøblete med luke som slår opp, i en stv :P 
Nå har jeg riktignok leka med det buret da... lakka det litt *kremt* rosa ;) Kan omlakkeres da, hvis man vil (Bengalack og tålmodighet er tingen!)
Har ikke målene, men det ble laget til en VW Golf, iflg forrige eier. 
Hundedyret misliker buret (hun foretrekker tydeligvis et bur som er for lite :P ), og lager så mye spetakkel at jeg ikke orker å bruke det. 

_1034496616.jpg.76e0b3e81b5d8a5595a0e1e0e3914dda.jpg22688055_10159522261735392_7410554264290717274_n.thumb.jpg.de7cf3ac202743f8af2239cafd9188be.jpg

Jeg hørte noen snakke om en nettside hvor man kunne skrive hvilken bil man har og da søke hvilke bur som passer. Men jeg husker ikke hva nettsiden het...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...