Gå til innhold
Hundesonen.no

Hund og kattunge?


Djervekvinnen

Recommended Posts

Jeg lurer på om det går an å få en kattunge i hus når du har en hund fra før? Altså når hunden ikke har noe erfaring med katt fra før? Må hunden tilvennes katt FØR man får kattunge da, eller er det fare for at hunden spiser opp den lille kattungen?? :P

Hera reagerer med jaktinstinkt når hun ser katter ute.. Hun har luktet på en kattunge i sommer og da dyttet hun nesen hardt i kattungen og begynte å lage masse lyder og og bjeffet.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg tror hunder/katter ja hvilken som helst dyr vet at de er bare unger, Kiefher har vært sammen med mange valper fra de hva bittesmå, å han prøver nu å vær forsiktig med de,,hele hodet deres i kjeften hans..eneste er når han jumpet rundt med de at de kunne komme underst. Men da var det et pip så hva han borte fra de :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hei.. katt er bra.

men vær litt fosiktig til katten er voksen, da er det hunden som bør være forsiktig.

selv med santo i hus går dette bare bra.

han ælsker og leke med den ene monsen min. de er beste venner.

monsen går tur til bodøsjøen sammen med oss å det er det morsomste han veit.

he he går santo sammen med katt tror jeg hera som er tispe fixser biffen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Troya er gal etter katter, kattunger og.. Og da mener jeg ikke på en særlig vennlig måte..

Vil du ha kattunge bør du nok passe godt på den første tiden og venne Hera til den. Hvis hun ha sterkt jaktinnstinkt vil jeg tenke meg om to ganger før jeg hadde anskaffet en...

Er veldig glad i katter selv, men klarer ikke helt å se for meg Troya og en liten pus i sofaen.. sammen...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

cobra kom inn i huset som kattunge lenge etter at ask kom, og det gikk bra. lot dem være samme og bli kjent mens vi fulgte med, ask ville, og vil i dag også gjerne leke med cobra, og kjenner visst ikke heelt in egen styrke, men en katt setter en hund på plass rimelig kjapt, og om katten har vært med hunden før, går den ikke til skikkelig angrep med mindre hunden blir skikkelig plagsom. cobra klorer etter ask, skyter rygg, freser å blåser seg opp til dobbel størrelse. men det er også det eneste. Cobra har fulgt meg og ask på tur mange ganger.

så en hund trenger ikke å venne seg til kattunger før en eventuelt kommer i hus. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde nettopp en kjempefin tur uten noe tull, og masse pen lineføring. Ede var skikkelig på tilbudssiden og ikke engang utålmodig på godbitene. Det går virkelig fremover. Ordentlig godgutt i dag 🥰 Flink vaktbikkje også, for anledningen i Miljøpatruljen. Forsøpling tar vi alvorlig.
    • Hadde nettopp et mareritt av en "treningsøkt". Hadde alle favorittingene hans og lommene fulle av snacks. Godt vær og stille og rolig feriestemning. Ede åpnet med å hoppe opp og bite og bjeffe og jukke og være teit. Jeg trodde vi skulle ha en fin økt med den energien der, men da jeg ba om utgangsstilling for TREDJE GANG, så gikk han sakte og satte seg seigt ned. ... Eneste lyspunkt var en fin innkalling da han mens jeg prøvde samle meg vimsete avgårde på egenhånd inn i en luftegård jeg ikke har gitt ham lov til å gå i. Da spratt han opp fra sniffingen og kom løpende inn med en gang. Supert! ..men det var det ENESTE han gjorde riktig på cue. Han dekket hver gang jeg ba om stå. Så dumt på meg når jeg ba om utgangsstilling. La repeatedly fra seg apporten en meter fra meg i forsøk på å innkassere uten å måtte gi den fra seg. Fant plutselig ut at det var kewlere å gå fra front mellom beina mine til utgangsstilling istedenfor å svinge bakparten inn, og gjentok den der flere ganger. Nektet gå fot uten lure i hånden. Den økende frustrasjonen min gjorde ikke ting bedre. Han begynte holde hard rock konsert. Hoppet og bet og jukket. SÅ kom jeg på at han ikke har fått skjønnhetssøvnen sin. Han hadde vært våken fra kl 07 i morges uten å blunde et blunk. Aha! All made sense. Tok ham med meg inn igjen, og det tok ikke engang et minutt før han brøt ut i full raptus og fløy villmann mellom veggene i toddler tantrum. Stoppet plutselig og begynte krafse og grave som en manisk gærning på gulvet, og falt så dønn om, som et slakt, rett i søvn. — Har De forsøkt skru maskinen av og på igjen? 
    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...