Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei, jeg har en valp på ca et halvt år. Når vi går tur oppfører hun seg veldig pent hun pleier og gå løs og er helt rå på innkalling. Problemet er at når vi snur, da er det noen ganger hun legger seg ned ca 20 meter framfor meg. Der ligger hun helt stille og stirrer på meg. Også plutselig begynner hun og løpe mot meg i full fart, noen ganger snur hun rett foran meg og knurrer(lekeknurring) men andre ganger hopper hun på meg og knurrer. Jeg pleier og prøve og hindre henne ved og si æ æ æ(hvis dere skjønner) da pleier hun og stoppe. Hvordan kan jeg stoppe dette helt? Har også lignende problemet hvis jeg løper og hun er iverig. Da løper hun vedsiden av meg og lekeknurrer litt og noen ganger et lite bjeff. Da sier jeg nei til henne, men hun har ikke blitt noe bedre på det. Hun vet også godt hva nei betyr.Hvordan kan jeg stoppe dette?

 

 

Skrevet

Det vil nok gå over med alderen. Hun er enda svært ung. Jeg ville stoppet opp og blitt kjedelig når hun "jakter" på deg på den måten. Gått videre når hun oppfører seg.

Jeg ser du har border collie, får hun nok aktivisering? Mental trening og fysisk aktivitet? 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...