Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Har en valp som har begynt å sette seg før han reiser seg. Noen ganger legger han seg ned igjen. Han virker ikke stiv og han må ikke dra seg opp med frambeina. Som jeg har merket gjør han det helt tilfeldig - han har ikke nødvendigvis hvilt lenge eller gått tur.  Jeg lurer på om dette er normalt eller om jeg må begynne å tenke i retning HD? Han har ingen andre symptomer, men det hadde kanskje vært greit å forhåndsrøntge om det ikke kan være andre uskyldige årsaker til at han "sliter" med å reise seg?

Skrevet
1 time siden, Krutsi skrev:

Sliter han med å reise seg eller er han bare treig? 

Han setter seg opp med hjelp av frambeina og kan sitte i noen sekunder før han reiser seg, men han spretter rett opp fra sitteposisjon. Akkurat som hunden på videoen, men han har ikke problem med å få med bakparten slik som denne har.

 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...