Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

https://www.vg.no/spesial/2017/rode-kors/

Jepp..nå er jo ikke dette noe enestående tilfelle når det kommer til såkalte 'hjelpeorganisasjoner', som går stort ut i både i media og på dørene for å tigge penger til gode formål.. Det er en grunn til at ikke alle har like stor 'giverglede' og vil 'gi til det svir'.. Det er altså ikke nødvendigvis gjerrighet men velbegrunnet tvil om hvor mye eller noe av ens donasjon som virkelig kommer de trengende til gode.. :thumbsdown: 

VG ba Røde Kors om en redegjørelse i april..i juni fikk de svar.. Hvis de trengte så lang tid for å svare..da er det nærliggende å tro at de måtte 'ro' en hel del for å pynte på kaka..  

Pføy! 

Skrevet

Og stakkars lutfattige RK har bare tre milliarder på bok....jeg gir aldri 5  øre til disse hysteriske innsamlingsaksjonene, og dette vi hører nå, gjelder nok ikke bare RK.

  • Like 1
Guest Kåre Lise
Skrevet

Verre ting har vel skjedd og dette hadde jo vært litt mer enn en vg sak hadde ikke det vært noe bistand men det har det jo vært her, den er bare omtalt og formulert feil.

Sitat

 

Den omtalte nettsaken var også mangelfull fordi den utelot å nevne flere av hjelpetiltakene som Røde Kors i Norge bidro til i Haiti.

Det gjelder blant annet bekjempelse av kolera, katastrofeforebyggende tiltak, støtte til ortopedi, annen gjenoppbygging, psykososial støtte for de som var rammet – for å nevne noe av hjelpeinnsatsen etter det massive jordskjelvet.

 

Røde Kors beklager feil i omtale av innsatsen i Haiti

- Hvorfor har Røde Kors 3 milliarder kroner på bok?

 

Håper ingen av dere havner i en situasjon dere trenger hjelp. Men som Ola Dunk har dere vel nok egne ressurser til å klare dere? Ola Dunk går seg jo aldri bort på fjellet eller... 

Guest Kåre Lise
Skrevet
25 minutter siden, QUEST skrev:

Ja og ikke så rent sjeldent er det ikke alltid like lett å ta poenget ditt. Om du ser over så har de gått ut og beklaget dette. Hva mer er det du forventer?

Hvis du mener verden ville vært et bedre sted uten røde kors kan du jo bare si det, trenger ikke pakke det inn... :)

Ellers er det vel nok å ta tak i

http://www.innsamlingskontrollen.no/nb/

 

Skrevet
Akkurat nå, Kåre Lise skrev:

Ja og ikke så rent sjeldent er det ikke alltid like lett å ta poenget ditt. Om du ser over så har de gått ut og beklaget dette. Hva mer er det du forventer?

Hvis du mener verden ville vært et bedre sted uten røde kors kan du jo bare si det, trenger ikke pakke det inn... :)

Ellers er det vel nok å ta tak i

http://www.innsamlingskontrollen.no/nb/

 

Verden ville vært et bedre sted uten en hel del personer, regjeringer, organisasjoner, religioner , ideologier og andre -ismer. Sånn raskt oppsummert :ahappy: I den sammenheng tror jeg nok ikke akkurat at RK kommer helt på topplista..:P

Skrevet

Folk bør være skeptiske til å gi penger til ikke-transparente organisasjoner, på grunn av mangel på uavhengig dokumentasjon vedrørende hva og hvordan støtte brukes.

Uærlige organisasjoner som hverken kan eller vil dokumentere pengebruk, eller som i verste fall lyver om hva de har utrettet (som røde kors) bør folk slutte å gi penger til - dette burde være en selvfølge. Det finnes så mange transparente, effektive organisasjoner å donere til, at det er ingen grunn til å støtte uærlige, useriøse, ikke-transparente, griske organisasjoner.

  • Like 2
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...