Gå til innhold
Hundesonen.no

Spøkelsealder


SaraSL
 Share

Recommended Posts

Når begynner spøkelsesalderen?

Valpen er nå 5 mnd og har blitt redd for ting hun aldri har brydd seg om. Hun har også plutselig blitt redd for folk og vogner+ ting som pinner i skogen [emoji848]

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Lenke til kommentar
Del på andre sider

"Alle" snakker om spøkelsesalderen, men jeg har foreløpig til gode å merke det på noen av hundene jeg har hatt. De har vært like trygge hele veien. Men synes gjerne at folk klager over spøkelsesalderen når hundene er rundt året. 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

35 minutter siden, Artemis skrev:

Men synes gjerne at folk klager over spøkelsesalderen når hundene er rundt året. 

Jeg har heller ikke merket meg noe særlig av noen spøkelsesaldre på mine, men jeg har jo lagt merke til at en del identifiserer spøkelsesalder på sine hunder både når det er 6 mnd, 1 år, 2 år og 3 år :lol: 

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg er usikker på om min hadde noe spøkelsesalder siden hun er veldig usikker fra før av. Men rundt 4-5 mnd tok det seg veldig opp en periode. Var på valpekurs da, og en av instruktørene hadde satt fra seg en liten colaflaske på bakken. Hun reagerte veldig på den og instruktøren ropte ut SPØKELSESALDEREN!:lol: da reagerte hun også på plastposer, søppelspann og store steiner som lå midt i veien

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Mira2.0

Spøkelsesalder hadde jeg aldri hørt om før i det siste. Aldri lagt merke til noe sånt hos mine tidligere, ei heller med den jeg har nå (7 mnd). Uten at det betyr at det ikke finnes. 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Min fantes ikke skeptisk før han ble 5-6 måneder, da var plutselig alt skummelt og mystisk - men dette var også på våren da sykkel, rulleski, veiarbeid og dyr plutselig dukket opp igjen fra vinterdvale, noe han aldri hadde sett før. Nå har han akkurat rundet året og begynt med en liten spøkelsesalder til, og alt fra folk til biler og postkasser skal bjeffes på igjen. Her om dagen reagerte han på en stubbe i skogen, som i mine øyne ikke kunne være så forskjellig fra alle de andre trærne, men hva vet vel jeg :blink:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tja, min forrige hund måtte ha små måltider gjennom hele dagen, ellers ble hun kvalm og spydde hun magesyre. Det feilte henne ikke noe utover det at magesekken ikke tålte å bli helt tom. Det hunden jeg har nå sultestreiket i sitt tidligere hjem og kunne gå dagevis uten mat. Hun klarer seg like fint på ett stort måltid daglig som flere små. Jeg har prøvd OMAD selv, og jeg klarer faktisk ikke å spise ~2000 kalorier (som er mitt dagsbehov for vedlikehold) på ett måltid. Fasting kan sikkert være positivt for noen individer i noen tilfeller, men jeg tror absolutt ikke det er noe som passer for alle.
    • Det var lenge siden! Hvis du faktisk skal ha noe særlig sol og varme så er det sør-Spania som gjelder. Kanariøyene hvis du vil være værsikker. Det kan være ganske hustrig ellers i sør-Europa, og husene der er jo ofte ikke laget for vinter og ikke spesielt godt isolert. Heller ikke i Spania, forsåvidt. Kanskje se på feriehusutleiere som Novasol og den type ting?  Tenker du å fly eller kjøre? Det blir jo fort dyrt å fly tre store hunder fram og tilbake i cargo.
    • Jeg har begynt å se etter sydendestinasjoner pga helsa, og tenker at hvis jeg blir ufør så blir det å tilbringe vintrene der nede. Jeg vil ha noe veldig rolig, ei hytte ved et stille fjellvann med bare en dagligvarebutikk i nærheten hadde funka, liksom, men jeg sliter litt med å orientere meg. Er det noen som har forslag til feriedestinasjoner for ei litt pysete dame med to mellomstore (alaskan husky og storpuddel) hunder? 🙈 Pris har en del å si, jeg vil helst ikke blakke meg 🙈
    • Hei.  Jeg har hatt Mitt spor og err veldig fornøyd med dem men nå skal jo dem legges ned fra 30sept nå.. Så da fikk jeg tilbud om å få gratis brikker igjennom Lildog og dette er noe av det mest ubrukelige jeg har hatt.. Dem har ikke i nærheten av det Mitt spor har av aktivitetsovervåkning og turfunkjon osv.. Så jeg skal over til Tractive men har 2 hunder så det som holder meg igjen er prisen på abennomentene jeg må ha siden jeg vil jo ha alle de funksjonene som er tilgjengelig men da må jeg ut med minimum 2520-, for ett år på begge gutta samtidig for å få fullt utbytte av trackeren.. + at det koster jo fra 1000-, - 1500-, pr sporingsenhet oppå der igjen.. Og med uførepensjon så har man ikke mulighet til å betale sånne summer på engang på en sporingsenhet men heller det enn å miste dem fordi dem kanskje løp etter ett rådyr ellernoe og løp for langt og ikke finner veien hjem igjen..  Så du betaler for trygghet på tur tenker jeg.. Jeg har mine løse på tur nesten hver eneste dag.. Det har gått bra hittil men man vet aldri..  MEN STYR UNNA LILDOG IHVERTFALL ER MITT RÅD!!! 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...