Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Guest lijenta
Skrevet

Når den klarer det selv, men den får ikke lov til å ha det som hobby å løpe opp og ned hele dagen men når vi skal ut og tisse eller ut på oppdagelsesferd eller

Skrevet

Kan de ikke få skader i albuene av å gå ned trapper? Hørte et sted at hvis de begynte for tidlig kunne de få for store belastninger på skuldrene og pådra seg skader. 

Skrevet
Akkurat nå, Hannah skrev:

Kan de ikke få skader i albuene av å gå ned trapper? Hørte et sted at hvis de begynte for tidlig kunne de få for store belastninger på skuldrene og pådra seg skader. 

Mulig det på ekstremraser, som i utgangspunktet ikke er sunne men enhver normal valp bør kunne gå i trapper( frivillig) uten å pådra seg helseskader..

  • Like 1
Guest lijenta
Skrevet

Tja nå har jeg bare erfaring fra en 7 - 8 stykk og ingen av dem fikk hverken hd eller ad. Men som jeg skriver over dem får bare lov til å drive på med trapp når vi går ut eller inn eller opp eller ned i etasjer.Samtidig så er det viktig å gi dem mye variert utfordringer for å styrke kjernemuskulaturen. ALtså ut i naturen og ikke bare opplev hjemme på plena i et flatt miljø

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


×
×
  • Opprett ny...