Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Før, da han var baby, og klødde i tennene, tygde han på veggen ? Etter tannfelling var ferdig så sluttet han. Men i går begynte han igjen!! Hva kan grunnen være..? 

Ingen store endringer har skjedd, så liten sannsynlighet for stress. Kan ikke tenke meg at han er understimulert, selvsagt noen dager med mer trening enn andre. Han har tyggebein, leker o.l liggende så han mangler ikke det akkurat, men velger veggen ?

Har satt noe foran der han biter så han ikke rekker til :) 

Er han rett å slett en unghund med masse hormoner..? 

Skrevet

Ja tipper nok det er pga unghund og hormoner. Her kom jeg hjem på omsdsg til at  frøkena på 6,5 mnd hadde startet ødelegge sofaen! Unghunder altså ??

Skrevet

Ikke uvanlig at de har perioder hvor de kan bli verre igjen selv om de egentlig har blitt bedre. Og etter min erfaring, uansett alder, om de først kjeder seg og tenker på å bli kreative så er det stort sett alltid "ulovlige" ting som ryker, samme hvor mye leker og tyggebein de har.

Skrevet
12 timer siden, Malamuten skrev:

Ikke uvanlig at de har perioder hvor de kan bli verre igjen selv om de egentlig har blitt bedre. Og etter min erfaring, uansett alder, om de først kjeder seg og tenker på å bli kreative så er det stort sett alltid "ulovlige" ting som ryker, samme hvor mye leker og tyggebein de har.

 

15 timer siden, Gåsa skrev:

Ja tipper nok det er pga unghund og hormoner. Her kom jeg hjem på omsdsg til at  frøkena på 6,5 mnd hadde startet ødelegge sofaen! Unghunder altså ??

Okei, takk ? Da stresser jeg ikke med det! Bare å sparkle veggen å la den delen være utilgjengelig for monsteret ??

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
    • Lapsk vallhund kanskje? Kjenner ingen personlig, men kjenner til en oppdretter, og forstår det slik at det er mer å hente der enn hos finsk og svensk
    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...