Gå til innhold
Hundesonen.no

Valp/unghund som kjeder seg.


Recommended Posts

Skrevet

Hei.

Min "lille" valp/ung hund kjeder seg voldsomt han er 8 mnd. Noe som gjør at eg er tom for ideer til ka eg kan underholde han med siden han absolutt ikkje vil ut i regn, og vi bor en plass det regner ofte og mye (ikkje bergen).

Søkt gjennom hele google etter ting som han kan gjøre. Alt fra godbit søk, som vi gjør ofte. Gjemsel, trening på diverse ting. Han sover som normalt, så han er ikkje overtrøtt eller overstimulert siden eg har vert med han til en spesialist om enkelte adferdsproblemer. Ho sa han såg ut til å vere understimulert. Er en aktiv og energibombe av en hund så om noen har tips til mer vanskligere nøtter han kan kose seg med, så tar eg gjerne i mot tips. 

(Skal på agility trening for å se om det er noe for han; og spor kurs skal han på i slutten av august, siden han vise interesse for det. Så prøver å finne en "hobby" til han.)

Ps: viste ikkje kass gruppe eg skulle sette dette inni.

 

Skrevet

Uansett hvordan du vrir og vender på det, så får ikke bikkja mosjon innendørs :) Så du må nok ut. De fleste hunder synes regn brått er ok, når de får drive med en aktivitet de liker (selv om de hater å lufte seg i dårlig vær) Hunden din er jo gammel nok til at du feks kan begynne å sykle med den.

Skrevet
Akkurat nå, Pringlen skrev:

Uansett hvordan du vrir og vender på det, så får ikke bikkja mosjon innendørs :) Så du må nok ut. De fleste hunder synes regn brått er ok, når de får drive med en aktivitet de liker (selv om de hater å lufte seg i dårlig vær) Hunden din er jo gammel nok til at du feks kan begynne å sykle med den.

Har tenkt på det. Han er ganske sterk så er redd for han vil dra meg av sykkelen. Han vimser mye frem og tilbake så redd for å kjøre på han og.

Skrevet
Akkurat nå, Rocky1 skrev:

Har tenkt på det. Han er ganske sterk så er redd for han vil dra meg av sykkelen. Han vimser mye frem og tilbake så redd for å kjøre på han og.

Mange muligheter der. Hvis han vimser fælt, kan du ha ham i sele festet i springer/annet sykkelfeste til hund. Og så kan du ha et vanlig koppel festet i halsbånd el. grime, så du har kontroll på hundens frampart.

Ellers lærer de fleste hunder seg raskt å trekke framover om du har den i line forran sykkelen :)

Skrevet

Mine hunder får lov til å ikke like regn og helst ikke ville ut, men jeg tar ikke noe videre hensyn til det :P Jeg kler på de slik jeg synes passer. Når det regner nå om sommeren med 15-20 grader i lufta, så får de ingenting på, for da er det ikke kaldt. Mine foretrekker turer løs hvis det regner eller er litt surt vær, for da tenker de på andre ting enn at været er ekkelt, samt de holder varmen selv ved å være i aktivitet. Så jeg ville bare tatt hunden med ut på tur selv når det regner. Det regner mye her også, og ofte i lengre perioder. Kan ikke la være å mosjonere hundene på etpar uker, bare fordi det regner. 

Skrevet
16 timer siden, Sona skrev:

Noen hunder trives bedre med en god regnfrakk, så det kan være verdt å prøve.

Hunden min hadde et litt stivt regndekken på tur før og hatet regn. Jeg kjøpte et nytt som er mykt og lett og nå er det ikke noe problem å gå tur i regnet! 

Husk gode klær til deg selv også :) 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...