Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei! Mitt navn er Marielle, og jeg er stolt eier av en Alaskan Husky med navn Juska (9), og henter AH (Alaskan Husky) nr 2 - Aila (f.17/5-17) om en uke. Begge er tisper.

 

Juska overtok jeg som voksen omplasseringshund. Det tok ikke lang tid før folk refererte til oss som knoll og Tott. Hun er med meg over alt! I begynnelsen var det tydelig at hun savnet å være sammen med andre hunder (hadde aldri vært "alene" før. Dette gjorde nok sitt til at hun ble veldig knyttet til meg som eier og har vært en viktig faktor til at jeg nå får meg en valp i tillegg. Hun lyser opp når hun ser andre hunder, går godt overens med både store og små, og elsker å leke. Hun har til nå bodd innendørs med meg og er en skikkelig kosebamse. Allikevel må jeg si jeg ble overrasket over hvor sprek/sterk hun er mht alder! Hun elsker å dra kickbike og langturer i fjellet med kløv - ofte over flere dager er en favoritt. Koselige kvelder sammen i teltet og tidlig start på dagen neste morgen slår aldri feil. Jeg er ganske ny her på forumet, men vil allikevel prøve å gi dere ett innblikk i livet mitt videre med en valp i tillegg til Juska!

 

Eventyret fortsetter om 1 uke, da drar jeg for å hente min kjære Aila

 

Her følger noen bilder av min kjære Juska [emoji4]409e98f465741536f1d94f67fb55a546.jpg3943163cb6add0cbfb8864ff88ff9f38.jpg0326b7803f836271292b8da50597fe87.jpgf6e99b0c533b10015df8bc18bdc2b19b.jpg8c05454f4d0c1db0b7aba9a895b9c5ea.jpg

 

Sent fra min EVA-L09 via Tapatalk

 

 

  • Like 5
Skrevet

Jeg har hatt 2 fine uker i Thailand, men kjenner det blir godt å reise tilbake til hverdagen i morgen kveld. Etter drøye 12 timer i Norge kjører jeg fra Stavanger til Asker og henter Aila - greier nesten ikke vente! Juska kommer ikke hjem fra "ferien" i sogn og Fjordane før mandagen, så får ha fullt fokus på valpen de dagene, men blir selvfølgelig godt å få henne hjem!

Juska har vært hos 2 forskjellige hundepassere - ca en uke hos hver. Begge kollegaer av meg. Ser ut som hun har stortrives, noe jeg er veldig glad for. Hyppige snapper, bilder og telefoner hjelper på når savnet kommer! Legger ved noen av bildene her:

Bilde nr 1: Her er Juska på tur sammen med Milo

Bilde nr 2 og videre: Hundepasseren #2 har dratt på tur til Sogn og Fjordene med Juska og familien
8733d0c24c43c3acdbab989435ebb68b.jpg5abe6054701bf68877fc00c5482b95c0.jpga4dc40f11c8996d88b298919204565ea.jpg

Sent fra min EVA-L09 via Tapatalk

  • Like 2
Skrevet

Så fin Juska er, og også den lille valpen.

Men guri jeg er svak for hel hvite hunder altså, hun ser så klok ut :wub: (og så digger jeg navnet hennes, hehe)

  • Like 1
Skrevet

Da var endelig ventetiden over og Aila er hentet! Snakket lenge med oppdretter Inger Marie Haaland (Kjent deltaker fra blandt annet Finnmarksløpet), som fortalte at Aila og en annen hadde utmerket seg blandt søsknene sine, og de kom til å beholde den andre som sin sledehund. Dette pga de to hadde vokst godt til, var større en søsknene, hadde sterk personlighet og var trygge på seg selv.

Litt dårlig samvittighet for å ha tatt Aila fra flokken sin, men nå ee det på tide med en ny og varig familie

Sent fra min EVA-L09 via Tapatalk

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...