Gå til innhold
Hundesonen.no

Teamnavn, trenger tips ?


Ane
 Share

Recommended Posts

Hei! Jeg vil gjerne ha et teamnavn for meg og jentene jeg kan ha på genser ol. på treninger og konkurranser. 

Jeg har også startet å lage litt leker og halsbånd, og tenker at jeg vil bruke samme navn på disse produktene etterhvert som jeg kanskje begynner å selge. Enkelt å ha samme navn på team og hundeustyret.  

 

Jeg er helt blank i hva vi kan bruke. Jeg har vært innom,

Team kaos. Liker at det er kort og enkelt, men det passer ikke 100% ? Nora er litt kaos, men Ida er aldri kaos.. 

Team skjønnheten og udyret. Passer veldig bra ? Men er alt for langt, og "vanskelig". Blir for langt i forhold til tingene jeg lager også. Har sett på det på engelsk, men synes ikke det klang så fint.  

Vi er meg, Nora, en gal energisk(!!!) border collie på 6 år, og Ida, en veldig rolig grei søt prinsesse alaskan husky på 3 år. Vi trener og konkurrerer i agility. Trener rally og smeller utenom. 

Noen tanker eller tips? :D

 

Sånn ser vi vanligvis ut. Hilsen Nora og Ida ?

_20170711_143554.JPG

IMG_20170611_005235_671.jpg

IMG_20170604_213829_379.jpg

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Team Kaos er det sikkert en hel haug andre som heter, og jeg må vel innrømme at jeg synes dette team-begrepet begynner å bli litt forslitt og utbrukt. Kanskje du kan finne en annen innfallsvinkel for det dere driver med? 

  • Like 4
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Akkurat nå, Ane skrev:

Ja, det er det sikkert! Har faktisk ikke tenkt på det ? Jeg vil gjerne finne noe som ikke er så mye brukt! 

Har du noen tips, må du bare slenge de ut. Jeg er blank! 

Jeg har skikkelig dårlig fantasi nå, kjenner jeg... kanskje jeg får ta et par glass rødvin - da strøymer det kanskje på :lol: 

Men noe a la "lette poter", "airdogs"... altså - kjempedårlige eksempler, men ... hahahahhaha ! 

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Akkurat nå, Siri skrev:

Jeg har skikkelig dårlig fantasi nå, kjenner jeg... kanskje jeg får ta et par glass rødvin - da strøymer det kanskje på :lol: 

Men noe a la "lette poter", "airdogs"... altså - kjempedårlige eksempler, men ... hahahahhaha ! 

Haha ? Jeg dauer. Lette poteter ?? Kokt potet! Nora er ganske kokt(heit) i toppen når vi trener ??

Men jeg liker dårlig fantasi også! Plutselig kommer det er bra navn ut av det ??

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Akkurat nå, Ane skrev:

Haha ? Jeg dauer. Lette poteter ?? Kokt potet! Nora er ganske kokt(heit) i toppen når vi trener ??

Men jeg liker dårlig fantasi også! Plutselig kommer det er bra navn ut av det ??

:lol: Det var POTER da, men :lol: 
Eller Sniff&Snuse :aww: 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Noe med poteter er fint, poteter kan jo brukes til alt!

Så fine de er blitt! Du kan jo gjerne oppdatere litt også, du har vel en tråd for dem et sted?

Ellers ville jeg hatt i bakhodet om du skal bruke teamnavnet til eventuelle senere hunder også, ikke bare disse to?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

23 timer siden, simira skrev:

Noe med poteter er fint, poteter kan jo brukes til alt!

Så fine de er blitt! Du kan jo gjerne oppdatere litt også, du har vel en tråd for dem et sted?

Ellers ville jeg hatt i bakhodet om du skal bruke teamnavnet til eventuelle senere hunder også, ikke bare disse to?

Ja, jeg holder på! Takk :D De har vokst litt, mental og fysisk ?

23 timer siden, Christine skrev:

Jeg tenker på det samme for tiden. Ikke enkelt :aww: Og ikke kan jeg hjelpe heller :lol:

 

Det er forferdelig vanskelig!! Lykke til ??

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Nei, en slik statistikk finnes ikke. Vi kjenner til titalls antall hunder som er avlivet, noen bare for bagateller og andre uten bevis, vi vet siden vi har fulgt med i sakene hva som lå til grunn og hvordan de endte. Ifølgje Martinsen har alle som har klaga på avlivingsvedtak sidan 2014 fått avslag. Det finst ingen nasjonale tal for kor mange hundar som blir avliva kvart år. Berit visste ingenting då hunden vart avliva Quercus og Nala De siste fire årene har politiet sørget for at 77 hunder er blitt avlivet på bakgrunn av den nye hundeloven. Fra 2014 til 2018   Det har ikke blitt bedre etter den nye hundeloven kom i 2021 - 2022 for politi og rettsvesen som selv mangler kompetanse på hunder og hundeatferd bruker bare klipp og lim fra tidligere vedtak og domsavgjørelser. Dette er bare så trist både for hundene og deres eiere og jeg lurer på hvor mange saker vi ikke har hørt om enda. Noen av sakene er tilfeldig at vi fikk høre om og det var dette som var bakgrunn for å spørre her på forumet.                
    • Utallige? Hvor mange hunder har blitt avlivet i Norge etter anmeldelser de siste 10 årene? Jeg antar det finnes klar statistikk på dette?
    • "Vi" er to uavhengige personer, se brevet jeg linket til for våre fulle navn, som selv ikke har hatt noen hendelser med egne hunder eller hunder jeg har hatt for trening før omplassering. Vi har kun fulgt sakene fra sidelinjen, for min del fra rundt 2010, og har gjennomgått vedtak og dokumentasjoner vi har fått fra hundeierne. Jeg skulle virkelig ønske at det var slik som du tror, men sånn er det dessverre ikke. Det er derfor vi har valgt å engasjere oss for bak dette finner man utallige døde hunder og ruinerte hundeeiere som har mistet alt de eide hvor de prøvde å redde livet til hunden sin som betydde alt for dem, men alene har de ikke hatt en sjanse mot maktapparatet som overkjørte dem på en skremmende kynisk og ulovlig måte. Hvis du har Facebook, jeg er ikke der, så er det en gruppe Hund hjelper hund hvor flere av sakene er omtalt. En hund Tonic som var i bånd hvor en unge kom løpende og tråkket ham på poten, Tonic glefset og det ble et rift i buksa til gutten, Tonic ble avlivet. Luna sitter på kennel nå hvor eier kjemper i retten, en nabo påsto Luna lagde et lite blåmerke på ham, men det finnes ingen bevis. En annen hund, Rex i bånd som forsvarte seg selv mot en løs hund som bet den, begge hundene ble skadet, men Rex ble avlivet fordi han var størst. Huskyen Luk, også i bånd, slåss med en annen hannhund og der ble Luk avlivet fordi politiet trodde en husky er større enn en tervueren. Sistnevnte hendelse har jeg beskrevet i en kommentar under dette innlegget publisert i avisa Nordlys. Saken om Milo beskrives i selve innlegget og i brevet til justisministeren. I denne videoen er Luk, Luna og Milo.
    • Hvem er "vi" i denne saken? Det har vært flere avlivingssaker de siste årene, og mange som kjemper mot. Enkelte av sakene har virket ganske urimelige, men uten å ha førstehåndskjennskap til situasjonen og saksbehandlingen så er det vanskelig å si hva som er riktig. Politiet har rutiner for dette, og jeg vil tro at det langt oftere er tilfelle at slike saker blir henlagt, enn at en hund avlives. Både på grunn av kapasitet, bevissituasjon og fakta. En avliving foretas ikke normalt etter vurdering av en enkelt saksbehandler og om de har en god eller dårlig dag. Politiet har hundekyndige folk der minst to ulike vurderer en hund før et slikt vedtak. Jeg er sikker på at noen som kjenner systemet bedre enn meg kan beskrive prosessen fra anmeldelse til potensiell avliving av hund. Likevel er politiet også mennesker med ulike meninger og motivasjoner og systemet kan svikte.  Jeg har vært på forumet her en del år nå, og kan ikke huske at noen her har fått hunden sin avlivet etter anmeldelse, selv om noen har vært borti uheldige tilfeller med bitt. Men flere av sakene som har vært i media har selvfølgelig vært diskutert her også.
    • Jeg ønsker å høre om hundeeiere her på forumet har opplevd å få sin hund avlivet etter uhell hvor saken ble anmeldt til politiet? Uansett, dette er viktig informasjon om du ikke har opplevd det - enda. Vi har fulgt en del slike saker over mange år og er sjokkerte over hvor små hendelser som skal til, et lite rift i et klesplagg eller et lite blåmerke, hunden blir omtrent alltid dømt til døden selv om den har opptrådt helt normalt i gitte situasjoner. Gjengangeren i sakene er at politi og rettsvesen helt uten kompetanse på hund bryter hundeloven, forvaltningsloven og dyrevelferdsloven for å gå til slike drastiske skritt. Nå har vi sett så mye urett er blitt begått at vi har valgt å skrive brev til justisministeren, der har vi tatt for oss den siste saken hvor hunden Milo skal avlives selv om han sto fastbundet i et bånd på ca. en meter og uten fluktmulighet bet han en unge. Det finnes sprikende forklaringer på hendelsen, men felles for de to vitnene som ble avhørt er at hundens handlinger ikke kan betegnes som uprovosert, og det var ikke flere bitt eller skadeomfang som oppfyller kravet til betydelig skade. Andre tiltak skal da etter loven prøves først, men politiet går rett til avliving som de nesten helt uten unntak gjør uansett foranledning og skadeomfang. Et fåtall, kan telles på en hånd, har hatt flaks og truffet en menneskelig saksbehandler eller noen som kan litt om normal hundeatferd, men sånn skal det ikke være at hundens liv avgjøres av hvilket politidistrikt som får saken. Brev til Justis- og beredskapsminister Astri Aas-Hansen ligger her: Vi krever at politi og rettsvesen følger loven Vil du forebygge at din hund blir neste offer for offentlig maktmisbruk anbefales det på det sterkeste å underskrive brevet. Alle kan være uheldige og neste gang er det kanskje deg og din hund det gjelder, men da er ingen der som vil kunne gjøre noe for dette er siste mulighet for å få stanset denne praksisen. Alt annet er prøvd.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...