Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Mtp innhold så tenker jeg at det ikke er allverden. For det første er ikke kylling den beste proteinkilden, og 20% er ikke mye. Og kjøtt er ikke nødvendigvis kjøtt. Ikke vet jeg hva "bearbeidet animalsk protein" er, men det er neppe deler av kylling plukket fra øverste hylle. Og fettkilde fra fjørfe er vell heller ikke det beste. Skal du først gå for et billig for med kylling som proteinkilde så gå for brit heller, der er det ihvertfall mer enn dobbelt så mye animalsk protein i, selv om det heller ikke er av de beste forene. Nettopp fordi det er kylling. Men for de som fungerer på det så er det jo helt ok. og positivt med et relativt høyt kjøttinnhold.

 

Skrevet
7 timer siden, Malamuten skrev:

Mtp innhold så tenker jeg at det ikke er allverden. For det første er ikke kylling den beste proteinkilden, og 20% er ikke mye. Og kjøtt er ikke nødvendigvis kjøtt. Ikke vet jeg hva "bearbeidet animalsk protein" er, men det er neppe deler av kylling plukket fra øverste hylle. Og fettkilde fra fjørfe er vell heller ikke det beste. Skal du først gå for et billig for med kylling som proteinkilde så gå for brit heller, der er det ihvertfall mer enn dobbelt så mye animalsk protein i, selv om det heller ikke er av de beste forene. Nettopp fordi det er kylling. Men for de som fungerer på det så er det jo helt ok. og positivt med et relativt høyt kjøttinnhold.

 

Hva er galt med kylling? Bare lurer :) Lottus går på for med kylling som proteinkilde, nå ble jeg usikker.

Skrevet
45 minutter siden, Orca skrev:

Hva er galt med kylling? Bare lurer :) Lottus går på for med kylling som proteinkilde, nå ble jeg usikker.

Det er jo ikke noe problem viss han tåler det. En del hunder reagerer på kylling , også er det gjerne alltid dårlige fettkilder i sånne for nettopp fordi det er billigfor som regel som baserer foret på kylling. Og det kan og resultere i  dårlig pels osv, men kylling som proteinkilde er i seg selv ikke noe dårligere enn andre kjøttsorter

Skrevet

Hunden min gikk på det i noen måneder og det funket veldig bra. Fin i pelsen, aktiv og sunn. Ga vel og merke en liten skvett omega3 olje itillegg, da jeg synes mengden av det var litt lite. 20% kjøtt i tørrfôr er forresten HELT innafor, og ikke noe å klage på. Men som det blir nevnt over, så er det ikke nødvendigvis kjøtt av høyeste kvalitet som er brukt...

Men jeg har altså god erfaring med vetivo i all hovudsak. Merker ingen forskjell på det og eukanuba som han nå eter. Smaken likte han også. Eneste grunnen til jeg byttet var at han utviklet allergi mot storfe og kylling, og siden vetivo ikke har alternativ uten de 2 så måtte vi bytte fôr.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...