Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Tispa mi fikk ett valpekull for noen uker siden. Nå er det en valp som ikke er solgt. Jeg skal beholde en, men jeg vurderer nå om jeg skal beholde denne som ikke er solgt også. Evt ha den sammen med ene søstera mi:) saken er den at der nå har dukket opp en familie som har sett på den og som kommer tilbake for å hilse en gang til før de bestemmer seg. De virker grei i starten. MEN nå er hun begynt å sende meldinger om vi er sikker på at vi vil beholde den vi skal beholde ( det er en tispe og det er det hun helst vil ha), hun vil vi skal bytte om på navnene til den ledige valpen med navnet til en som er solgt. Fordi hun liker det navnet bedre. Hun maser om alt mulig rare ting, og jeg kjenner at dette er ett type menneske jeg egentlig ikke liker. Hvordan blir det senere når hun allerede før hun har bestemt seg for å kjøpe lager så mye styr!! Så jeg kjenner jeg ikke har særlig lyst å selge til henne. Kanskje heller beholde valpen selv. Men hvordan si dette på en måte så hun ikke blir sur? Vi bor på en liten plass og vi møtes flere ganger i uken både i barnehage og i butikken... Noen som har noen gode råd??

Skrevet


Like du ikke personen og tror det vil være vanskelig å forholde deg til henne itillegg til at hun er vanskelig allerede nå avviser du henne på en høflig måte men vise at det er ikke noe tegn til usikkerhet hos deg. Feks "Jeg beklager, men vi er helt sikre på vårt valg med å beholde tispevalpen, og vi er lei for det men den andre passer nok ikke inn hos dere eller og vi har bestemt oss for at den skal få bli inntil videre. Masse lykke til videre i deres søken på valp, det finnes nok helt sikkert den perfekte valpen for dere der ute" Ikke vent med det, ikke led ann at det er noe kanskje i nær fremtid isteden bare få det overstått.


  • Like 6
Skrevet

Takk for råd:) jeg sendte henne en melding at jeg skal beholde valpen selv, og at tispen uansett ikke er til salgs da vi skal ha henne også selv. Fikk ett kort OK tilbake...deilig å få det overstått :)

  • Like 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er ikke snakk om en av rasene som er overrepresentert. Det er ingen gentest eller test utenom individuel allergi testing for dette. Som sagt har ingen av besteforeldrene, søsknene og ingen av foreldrene det. Så for meg er det vanskelig å si om det er arvelig eller ikke. Derfor er det vanskelig å si at jeg burde ha vist at hunden ville utvikle denne sykdommen. Takk for tipset, jeg skal kontakte dem for råd.
    • Jeg kjenner ikke sykdommen nok til å vite, men om den er arvelig så kommer det jo an på om det er noe man burde visst om eller testet for. Jeg vil anbefale deg å kontakte NKK om dette, de har advokater med kunnskap om kjøp og salg av hund og konflikter rundt det.  Hundehelse.no sier: "Tilstanden er arvelig. Raser som er predisponert er Shar-Pei, Labrador retriver, Golden retriver, Dalmatiner, Boxer, Boston terrier, Fox terrier, Skotsk terrier, West Highland White terrier, Lhasa Apso og Shih Tzu. Tilstanden oppdages som regel når hunden er mellom 6 måneder og 3 år gammel."  
    • Hei! Jeg trenger råd angående en situasjon jeg befinner meg i nå. Jeg solgte en hund (1 år gammel) for 2,5 år siden. Hunden ble sjekket av veterinær før flytting. Jeg mottok nå en melding om at eieren har avlivet hunden på grunn av alvorlig atopisk dermatitt. De krever pengene tilbake for hunden, som ble solgt for 7000 kr. Problemet jeg har med dette er at hunden først begynte å utvikle symptomer 1,5 år etter at den forlot meg, ifølge veterinærjournalene, og verken foreldrene eller søsknene er berørt. Uten noen bevis i det hele tatt har veterinæren skrevet i alle journalene at den er "arvelig". Hva ville du gjort i denne situasjonen? Selv om jeg ikke er imot å refundere dem, synes jeg det faller inn under den generelle risikoen ved å eie et dyr. De kontaktet meg ikke på noe tidspunkt da hunden fikk symptomer for å tilby meg å kjøpe den tilbake.
    • Jeg håper jo at folk som velger å ta med hundene sine på Oslo Dog Show har trygge hunder som takler omgivelsene der. Hvis du er ute etter å vite mer om rasen så anbefaler jeg å kontakte raseklubben eller oppdrettere av rasen.
    • Chodsky Pes virka så rolige på Oslo Dog Show.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...