Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Tispa mi fikk ett valpekull for noen uker siden. Nå er det en valp som ikke er solgt. Jeg skal beholde en, men jeg vurderer nå om jeg skal beholde denne som ikke er solgt også. Evt ha den sammen med ene søstera mi:) saken er den at der nå har dukket opp en familie som har sett på den og som kommer tilbake for å hilse en gang til før de bestemmer seg. De virker grei i starten. MEN nå er hun begynt å sende meldinger om vi er sikker på at vi vil beholde den vi skal beholde ( det er en tispe og det er det hun helst vil ha), hun vil vi skal bytte om på navnene til den ledige valpen med navnet til en som er solgt. Fordi hun liker det navnet bedre. Hun maser om alt mulig rare ting, og jeg kjenner at dette er ett type menneske jeg egentlig ikke liker. Hvordan blir det senere når hun allerede før hun har bestemt seg for å kjøpe lager så mye styr!! Så jeg kjenner jeg ikke har særlig lyst å selge til henne. Kanskje heller beholde valpen selv. Men hvordan si dette på en måte så hun ikke blir sur? Vi bor på en liten plass og vi møtes flere ganger i uken både i barnehage og i butikken... Noen som har noen gode råd??

Skrevet


Like du ikke personen og tror det vil være vanskelig å forholde deg til henne itillegg til at hun er vanskelig allerede nå avviser du henne på en høflig måte men vise at det er ikke noe tegn til usikkerhet hos deg. Feks "Jeg beklager, men vi er helt sikre på vårt valg med å beholde tispevalpen, og vi er lei for det men den andre passer nok ikke inn hos dere eller og vi har bestemt oss for at den skal få bli inntil videre. Masse lykke til videre i deres søken på valp, det finnes nok helt sikkert den perfekte valpen for dere der ute" Ikke vent med det, ikke led ann at det er noe kanskje i nær fremtid isteden bare få det overstått.


  • Like 6
Skrevet

Takk for råd:) jeg sendte henne en melding at jeg skal beholde valpen selv, og at tispen uansett ikke er til salgs da vi skal ha henne også selv. Fikk ett kort OK tilbake...deilig å få det overstått :)

  • Like 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...