Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Syntes det var litt vanskelig å svare.. Der man skal rangere forene er det ikke mulig å sette ukjent på mer enn ett for. Jeg har ikke testet så mange for, så kan ikke rangere de jeg ikke har testet.

Og siste spørsmål; er det snakk om hvor mye man bruker i måneden? Eller på et år? :)

 

Skrevet

Det er noen bugs her. Man kan ikke velge mer enn ett ukjent fôr. Jeg har heller ikke lyst til å nødvendigvis plassere alle fôrene i rekkefølge, jeg vil påstå at i mange tilfeller er det flere fôrmerker som er jevnbyrdige.

  • Like 1
Skrevet

Svart etter beste evne.

Forøvrig ingen verdens aning om hvor mye penger jeg bruker på hund per mnd/år. Tør ikke engang å tenke på påmeldingsavgifter, diesel ol når vi er på stevner [emoji23] Samme gjelder kurs. Jeg bare melder på, og lukker øynene for totalen.

Tar vi bort treninger, kurs og stevner, koster det nesten ingenting å ha hunden. [emoji38]

Skrevet

Aner ikke hvor mye jeg bruker i året, glemte forsikring, men la inn ødelagte dørlister [emoji23][emoji23]

  • Like 1
Skrevet

Har også svart etter beste evne. Jeg har innsett jeg har veldig lite kontroll da, for det varierer veldig og jeg trenger ikke tenke over økonomien :P 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...