Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Tispa mi er egentlig verdens stilleste, snilleste og helt lydløs.

Hun har løpetid 1 ganf i året så vi "glemmer" hvor irriterende hun er mellom hver gang. Men nå har hun altså fått løpetid og hun MASER og SYTER og GRÅTER og KLAGER og STIRRER døgnet rundt!!

Hun får MINST like mye tur som vanlig (vi har prøvd å få vekk dette maset med mer trening/aktivitet men det har ikke funket overhode)..
Nå er vi DRITTLEI for å si det mildt og hun har bare hatt løpetid i 3 dager... Vi er i ferd med å bli GALE!
Har prøvd med avledning i form av hundespill, godbitsøk, tyggebein, "å og legg deg i buret ditt", ha henne ute i sola i bånd utenfor... You name it, hun BARE syter...

NOEN OVERLEVELSESTIPS?:rolleyes:

Skrevet

Bit tennene sammen,  det går over :P

Litt mer fornuftig svar er å lære dere å ignorere maset,  lukke ørene rett og slett.  Det gjorde jeg med hunkatter i løpetid.  Tispene merker jeg knapt har løpetid,  så de har jeg aldri forsøkt å dressere på noe vis.  

Skrevet
3 timer siden, Snøfrost skrev:

veldig søt da :)

Du ser hvor trollete hun er i blikket. Hhahaha. Hun kunne gått gratis denne uka altså :rolleyes:

  • Like 1
Skrevet

Hun har holdt hele huset våken i natt... gått frem og tilbake og frem og tilbake og... pepet og bært seg og pest... spiser og drikker som normalt og er sprek.. tok UL sist hun var sånn og ingen livmorbetennelse. Nå sover hun ENDELIG... men klokka er jo 7 :fear: *utslitt*

Skrevet

Dersom det ikke "bare er hormoner", men er stressrelatert så hadde jeg testet ut enten dap eller iharmoni. Eller så kan jo selvsagt det være noe smerterelatert som @Kokospaniel er inne på. 

Skrevet
På 9. mars 2017 at 4:24 PM, Snøfrost skrev:

Bit tennene sammen,  det går over :P

Litt mer fornuftig svar er å lære dere å ignorere maset,  lukke ørene rett og slett.  Det gjorde jeg med hunkatter i løpetid.  Tispene merker jeg knapt har løpetid,  så de har jeg aldri forsøkt å dressere på noe vis.  

Jeg formoder at du ikke hadde siam eller bengal da? :P 

Skrevet
11 timer siden, Snøfrost skrev:

Hadde Bengal og Sokoke :)

Nå har jeg ingen erfaring med sokoke men du bare 'lukket øra' for gnålet til bengalene? Nå er det helt sikkert forskjell på bengaler i løpetid men.. :P 

Skrevet
Akkurat nå, QUEST skrev:

Nå har jeg ingen erfaring med sokoke men du bare 'lukket øra' for gnålet til bengalene? Nå er det helt sikkert forskjell på bengaler i løpetid men.. :P 

Jepp, jeg lukket bare øra til Bengalene. Og jeg hadde mer enn en. Hadde fertile hannkatter også. Klart de lagde lyd og noen ganske så høylydt og mye. Men jeg lærte meg å lukke øra.  
Savner kattene... men det blir ikke ny nå. 

Og dette var veldig OT i forhold til TS sitt problem :P 

Skrevet
1 minutt siden, Snøfrost skrev:

Jepp, jeg lukket bare øra til Bengalene. Og jeg hadde mer enn en. Hadde fertile hannkatter også. Klart de lagde lyd og noen ganske så høylydt og mye. Men jeg lærte meg å lukke øra.  
Savner kattene... men det blir ikke ny nå. 

Og dette var veldig OT i forhold til TS sitt problem :P 

Uff ja, det skled litt ut iforhold til trådens innhold men jeg må bare si, at din evne imponerer meg..:D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...