Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva gjør jeg med en MASETE!!! tispe med løpetid?


MerlePerle
 Share

Recommended Posts

Tispa mi er egentlig verdens stilleste, snilleste og helt lydløs.

Hun har løpetid 1 ganf i året så vi "glemmer" hvor irriterende hun er mellom hver gang. Men nå har hun altså fått løpetid og hun MASER og SYTER og GRÅTER og KLAGER og STIRRER døgnet rundt!!

Hun får MINST like mye tur som vanlig (vi har prøvd å få vekk dette maset med mer trening/aktivitet men det har ikke funket overhode)..
Nå er vi DRITTLEI for å si det mildt og hun har bare hatt løpetid i 3 dager... Vi er i ferd med å bli GALE!
Har prøvd med avledning i form av hundespill, godbitsøk, tyggebein, "å og legg deg i buret ditt", ha henne ute i sola i bånd utenfor... You name it, hun BARE syter...

NOEN OVERLEVELSESTIPS?:rolleyes:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Bit tennene sammen,  det går over :P

Litt mer fornuftig svar er å lære dere å ignorere maset,  lukke ørene rett og slett.  Det gjorde jeg med hunkatter i løpetid.  Tispene merker jeg knapt har løpetid,  så de har jeg aldri forsøkt å dressere på noe vis.  

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hun har holdt hele huset våken i natt... gått frem og tilbake og frem og tilbake og... pepet og bært seg og pest... spiser og drikker som normalt og er sprek.. tok UL sist hun var sånn og ingen livmorbetennelse. Nå sover hun ENDELIG... men klokka er jo 7 :fear: *utslitt*

Lenke til kommentar
Del på andre sider

På 9. mars 2017 at 4:24 PM, Snøfrost skrev:

Bit tennene sammen,  det går over :P

Litt mer fornuftig svar er å lære dere å ignorere maset,  lukke ørene rett og slett.  Det gjorde jeg med hunkatter i løpetid.  Tispene merker jeg knapt har løpetid,  så de har jeg aldri forsøkt å dressere på noe vis.  

Jeg formoder at du ikke hadde siam eller bengal da? :P 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Akkurat nå, QUEST skrev:

Nå har jeg ingen erfaring med sokoke men du bare 'lukket øra' for gnålet til bengalene? Nå er det helt sikkert forskjell på bengaler i løpetid men.. :P 

Jepp, jeg lukket bare øra til Bengalene. Og jeg hadde mer enn en. Hadde fertile hannkatter også. Klart de lagde lyd og noen ganske så høylydt og mye. Men jeg lærte meg å lukke øra.  
Savner kattene... men det blir ikke ny nå. 

Og dette var veldig OT i forhold til TS sitt problem :P 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

1 minutt siden, Snøfrost skrev:

Jepp, jeg lukket bare øra til Bengalene. Og jeg hadde mer enn en. Hadde fertile hannkatter også. Klart de lagde lyd og noen ganske så høylydt og mye. Men jeg lærte meg å lukke øra.  
Savner kattene... men det blir ikke ny nå. 

Og dette var veldig OT i forhold til TS sitt problem :P 

Uff ja, det skled litt ut iforhold til trådens innhold men jeg må bare si, at din evne imponerer meg..:D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...