Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

En helt vanlig dag, i vårt liv :D

IMG_20170301_084002_zpscx0vnvbb.jpg

Vi kvikner til liv i 09:00 tiden :) 

IMG_20170301_084914_zpsuklyjkx9.jpg

Teo sier god morgen :D 

IMG_20170301_101201_zpsgkvot2ef.jpg

Litt frokost og en kopp cappucino har jeg fått i meg, når kl. nærmer seg 10:00 :D 

IMG_20170301_095257_zpsoz28p1id.jpg

Litt Dr.Phil må til :D Mens man gafler i seg frokosten :) 

IMG_20170301_103150_zpsho3uk35d.jpg

Et lite bonusbilde, av de fine modelbilene som samboer har laget :D Han er skikkelig flink, synes jeg :D 

Fra kl.11:00 til 12:00 var jeg skikkelig effektiv og fikk gjort masse:

IMG_20170301_102017_zpszbmdlqat.jpg

Ryddet kjøkkenet

IMG_20170301_102026_zpsbunzx6cy.jpg

Tømmer oppvaskmaskinen

IMG_20170301_114801_zpszbvomilo.jpg

Tar en vals med støvsugeren

IMG_20170301_120032_zpsuepillzo.jpg

Bretter sammen klær *HAT* :gaah:

IMG_20170301_131339_zpsvmsgnaov.jpg

Henger opp mer klesvask

IMG_20170301_115954_zpsjuiowoop.jpg

Setter på en vaskemaskin til

IMG_20170301_113107_zpsziigeele.jpg

Fjerner aske fra peisen. FØR:

IMG_20170301_114204_zpsjdna796u.jpg

ETTER

IMG_20170301_121108_zpsyig3no09.jpg

Skifter sengetrekk på samboer sin dyne. Han hadde tatt av det forrige, siden det klødde...

IMG_20170301_112357_zpsr9e1quu1.jpg

Ute å kaster litt søppel

IMG_20170301_112511_zpsp7ghocam.jpg

IMG_20170301_112445_zpsntoxhihx.jpg

To bonusbilder fra drømmestedet "vårt" :D Elsker å bo her :heart:

IMG_20170301_121654_zpsti1wxbik.jpg

Rundt kl.12:00 er jeg ferdig med det meste av husarbeid og innvilger meg selv litt tid foran pc'n :D 

IMG_20170301_132001_zpsjkk5u7bq.jpg

Teo leker linselus :wub:

IMG_20170301_170252_zpsbhrs7t1e.jpg

Ser litt på DVD :D

IMG_20170301_145336_zpsgwvqqj4p.jpg

Ca.kl 15:00 er vi i Kongsberg. Samboer skulle klippe seg, så jeg og Teo gikk tur imens :D 

IMG_20170301_153117_zpsls2yobz8.jpg

 

Fortsatt på tur :D 

IMG_20170301_162230_zpsp75fnuks.jpg

Ca. 16.30 er vi innom senteret for et par småting :)

IMG_20170301_170647_zps65rr2bzf.jpg

Vel hjemme igjen, lå det 3 koselige brev i postkassen til meg :D Gleder meg til å svare på dem :D Koseligste hobbyen(bortsett fra hunder da) :heart:

IMG_20170301_175258_zpsbew54c87.jpg

Ca kl. 18:00 setter jeg samboer i gang med middagen :D Ble veldig godt :D :drool:

IMG_20170301_201052_zpsnkcxwz0v.jpg

Kl.19:30 ser vi på "4 stjerners middag" og at Synnøve Skarbø knoter det til på kjøkkenet :rofl: :lol:

Resten av EFIT'en glemte jeg. Ikke at det skjedde så mye da, resten av kvelden ble stort sett tilbragt på sofa'n :D 

 

 

 

  • Like 9
Skrevet
11 timer siden, Stine skrev:

Teo er så utrolig vakker :wub:

Takk, er helt enig :wub:

8 timer siden, simira skrev:

Ja, Teo er nydelig!

Ja, det er han :wub:

5 timer siden, Klematis skrev:

Han er nydelig! Bizi sikler:P Hvor stort er han?

Takk, han er en fining :heart: Tenker nok at Teo kommer til å sikle ganske mye han også, når de treffes :lol: Han er glad i fine damer :ahappy: Du tenkte på hvor høy han er? Han er vel rundt 60 i mnakehøyde :) 

2 timer siden, Raksha skrev:

Vakker Teo! Og så effektiv du var da :D Nydelig hjem dere har :wub: 

 

Jepp, når jeg først fikk ånden over meg, så gikk det unna :D Ja, vi stortrives her :heart: Til sommeren kommer ponniene tilbake på beite :D Spent på hvordan Teo vil reagere på det :D 

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...