Gå til innhold
Hundesonen.no

Portugisisk vannhund - Chessea


Recommended Posts

Skrevet

Kjempefine bilder ;)

Hihi også hoppe på trampolina da :huh:

Utrolig fin jente (selv om jeg syns klippen er noe spesiell - og jadda jeg vet den skal være sånn, unnskyld), det ser ut til at hun vet hvordan hun skal stå i alle fall ;)

  • Svar 107
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hoi! Shame on me - denne tråden er gammel nå! Tenk at min kjære øyensten er hele 7 år i dag Oi så tiden flyr. Gratulerer til den beste, teiteste, søteste og klokeste hunden i hele verden. Hurr

Posted Images

Skrevet

Nydelige bilder! Hun må jeg si er en av de nydeligste portisene jeg har sett. Også har hun fint utrykk! :huh:

Lykke til videre med henne!

  • 2 weeks later...
Guest Christine
Skrevet

I dag stod den beste nyheten på LENGE på dogweb! :):D;)

Chessea har HD - A ! ;)

Endelig kan mor puste lettet ut!

Så bra ;) banana

Chessea er nydelig :)

Skrevet

Hun er kjempefin. Portugisisk vannhund er en utrolig flott rase :)

Tremenningen min har en liten portis valp på 3 mndr., herlig liten tass.

Skrevet

Takk for fine ord, alle sammen! ;)

Hun er så nydelig! Men blir valpene født uten pels på bakparten? Eller har der barbert henne på det valpebildet? *rødme*

Valpene blir født med hår over hele kroppen, akkurat som alle andre hunder. :P Baken er barbert. Chessea var klippet bak da vi hentet henne, men vi lot det gro ut igjen, før vi klippet henne på nytt. :lol:

Nytt bilde av Chessea; 14,5 måneder gammel:

Chesseastaa.jpg

Bilde tatt hos Chesseas oppdretter i helgen. På bildet fra venstre:

Chessea, meg, Harley (liggende), Breesea (helsøster til Chessea), Crystal (bak), Joysea (kortklippet, Chesseas mamma), Shellsea (kusine, liggende), Zira og Silje.

fint2_copy.jpg

  • 4 weeks later...
Guest Just me!!
Skrevet

Gud, så nydelig! Noen ned i veien er har fått en slik en, har ikke sett den enda men møtte de på teorikurset :o

Skrevet

Gud, så nydelig! Noen ned i veien er har fått en slik en, har ikke sett den enda men møtte de på teorikurset :o

Takk skal du ha! :P

Så spennende med flere portiser rundt om..! Hvor i verden holder du til da?

Guest Just me!!
Skrevet

Takk skal du ha! :o

Så spennende med flere portiser rundt om..! Hvor i verden holder du til da?

Oslo, eller mer nøyaktig Økern :P Ser du bor på Fjellhamar (Lørenskog, right?). Tanten min bor der :P

Skrevet

Oslo, eller mer nøyaktig Økern :o Ser du bor på Fjellhamar (Lørenskog, right?). Tanten min bor der :P

Så spennende.. :P Da bor sikkert ikke valpen langt unna oss heller da. Hehe. Og kanskje jeg vet hvem tanta di er. :P

Skrevet

Takk så mye.. :) Koselig med tilbakemeldinger.

Men skinnet bedrar til tider.. Hehe. Fikk et nydelig hull i buksa mi nettop. Fra en utolmodig portis-fjomp som elsker å jage buksebein.. 8-)

Guest Just me!!
Skrevet

Så forresten portisvalpen på brukshund-dagen i går! Den var NYDELIG ;) Med to hvite forlabber, seff :P

  • 2 months later...
Skrevet

Her kommer dagens bildespam fra oss. Vi hadde en liten nisse-fotoshoot ute i hagen, som jeg ikke helt fikk til å få gode bilder ut av.. det er ikke så lett med en stykk lekelysten hund og en stykk fotograf med blåfrosne fingre!

Men noen søte bilder fikk jeg da i hvertfall knipset.

Forresten er også hjemmesiden oppdatert i dag, med nytt bilde på layouten og litt annet småtteri. http://www.portisen.com

desember_011.jpg

Wohooo! Jeg har stukket av med leggvarmer'ne! Dritkult!

desember_018.jpg

Hoppe over stigen mens man har raptus-anfall er en vinner, som vanlig

desember_014.jpg

Men så kan man ta seg tid til å posere litt

desember_021.jpg

GI DEN TIL MEG! I'm the boss!

desember_028.jpg

Ser jeg intelligent ut nå?

desember_031.jpg

Tigge om oppmerksomhet

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
    • Hovawart er vel en vokterhund mer enn en gjeterhund, altså type hunder som går sammen med flokken og passer på dem. Det vil si at de er noe mindre førerorienterte og mer selvstendige, blant annet. Det er ikke fryktelig mange av dem i Norge, og de få jeg har møtt har hatt varierende gemytt, men det er lenge siden nå.
    • Ben snakk med jegere til høsten, og få legger av elg, hjort eller rådyr.  Til godbiter er det ofte billigere å kjøpe vanlig mat (ost, rent kjøtt osv.) og dele opp selv. Ellers er det en del oppskrifter på forumet her hvis du vil prøve å lage.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...