Gå til innhold
Hundesonen.no

Nylon bur


Leyoness
 Share

Recommended Posts

Guest lijenta

å jeg syntes de som har ei ramme inni virker mer solide enn popup burene.  Størrelsen og hvor dem er fra husker jeg ikke men så på utstillingen ei som hadde et stoffbur med god plass til to vorsteh

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har et sånt med metallramme inni, kjøpt på Europris. Kvaliteten er vel så som så, ikke noe jeg forlater hunden alene i for å si det sånn. Jeg bruker det mest som oppholdssted på stevner ol. der jeg allikevel er sammen med hunden hele tiden. Må presisere at jeg aldri stenger henne inni buret, da tipper jeg hun hadde ødelagt det rimelig kjapt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hva størrelsen er det på de største burene? Nei burene skal ikke holde hunden inni, mer som et sted hundene finner roen og bruker som seng. Virker som de ikke tar all verden av plass heller når de er ned pakket. Er litt tungvindt å ta de harde burene med overalt.

Sent fra min F8131 via Tapatalk

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har det her og har brukt det mye nå i helga på kurs, hunden har vært alene i buret under hvile og stått i gangen med andre bur. Det er lett, lett å slå sammen/sette opp, solid og virker å være av god kvalitet. Han gjorde sitt for å komme ut av buret da vi starta i dag, men greide det ikke. Han velger det som soveplass hjemme, vi har da lagt inn en ekstra madrass og et ullteppe. Vi har str L til en hund med mankehøyde på 47 cm, med litt tykk madrass går det greit men han må bøye hodet når han står. Poenget er jo uansett at han skal ligge og hvile i det, så vi syns høyden er grei.

http://www.zooplus.no/shop/hund/hundebur_tilbehor/nylon_hus_bur_telt/508968

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har Maelson Soft Kennel, og jeg er helt frelst [emoji1] Har absolutt ingenting å klage på! Dør både foran, på taket og på siden (med klips til å feste glidelåsen i, slik at hunden ikke kan åpne den selv), flapper alle steder enn foran (som kan rulles opp for ventilasjon, eller ned for å hindre utsyn). Kvaliteten virker bra, det er lett å ta opp og ned, og med matallstenger på innsiden. Minuset med det er prisen, det er ikke det billigste stoffburet. Men det er definitivt verdt det for meg, har det med meg rundt på alle stevner.

 

Jeg har L, som er 92x64x64, men de kommer i XL og XXL også, sistnevnte er 120x77x86 cm.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har også det stoffburet fra europris, og aldri mer. Tror det kosta 600 eller 800 kr. Mulig det er greit til en voksen hund som ikke gnager på det. Jeg var imponert over at det enda var like helt når hun var 7 mnd gammel, men ved nærmere ispeksjon ser jeg at deler av glidelåsen var borte.. så den har hun nok spist... annet enn det så er jeg fornøyd med det. Mange åpninger på det. Men jeg kjøper det ikke til valp igjen

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest lijenta
18 minutter siden, tonjek skrev:

Sier seg vel selv at et bur laget i stoff ikke tåler destruktive hunder som tygger og graver emoji1.png Uansett hvilken kvalitet det er.

Itte for alle desverre. Men jeg hadde en som lukte opp burdøra i sprinkelbur men i stoffbur ble hun liggende. Der var det umulig å bryte seg ut mente hun. Den jeg har nå prøvde seg på å ta labben i ruta men en grei ringsekretær brølte til han og da ble han liggende siden. Jeg var skriver så det var vanskelig for meg å si fra da

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
    • Oof, det gjorde vondt å lese! Og jeg tror slett ikke hun nødvendigvis er trygg selv om hun er rolig da. Jeg ville faktisk vurdert å prøve å starte på scratch med burleker og positiv assosiasjon til buret som IKKE medfører timesvis med passivisering. Og ut fra det lille jeg vet så langt så er jeg helt sikker på at du klarer å få til dette når hun etterhvert får oppleve mer frihet, aktisering og meningsfylte oppgaver!
    • Hun har sittet 10 timer i bur daglig der hun kom fra, så hun er forsåvidt trygg og rolig i bur, men det er vel mest fordi hun har lært seg å være passiv der. Hun har også ressursforsvar på liggeplass, og tror helst bare hun vil være i fred når hun går inn i buret (ikke at jeg har bur innendørs uansett, men fikk det inntrykket der jeg hentet henne). Hun har litt problemer den frøkna her 🙈 Men hun er bare 3 år og synes det er veldig gøy å trene, så tror absolutt det er håp for henne.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...