Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Om det ikke finnes tåpelige spørsmål vet jeg vel ikke helt, men jeg fyrer nå løs likevel: Jeg har nettopp overtatt en voksen tispe som jeg har litt lyst til å stille utenlands etter hvert, og da lurte jeg på om noen vet om det gjør noe at passet ikke står i mitt navn? Er det evt. ok å bruke blanco, eller bør jeg bare skaffe nytt? (Eneste grunnen til at jeg ikke har gjort det er at rabiesvaksinen står i det hun har nå).

Ikke reist utenlands med egen hund utenom til Sverige, så fant ut det var best å komme med tåpelige spørsmål i forkant heller enn ved innreise ??.

Skrevet
Akkurat nå, Ingidano skrev:

Så vidt eg fant ut med Trez må eiers navn (evnt den som reiser med hunden) stå i passet, ellers går det over på kommersiell innførsel. Men er det ikke plass til flere eiere/medeiere? 

Det er det jo, jeg var litt usikker på om det var 1. eier, 2. eier og det virket litt dodgy om jeg gikk amokk med korrekturlakken. Kan jo bare streke over kanskje og skrive mitt på under.

Skrevet
2 minutter siden, Eliandrea skrev:

Det er det jo, jeg var litt usikker på om det var 1. eier, 2. eier og det virket litt dodgy om jeg gikk amokk med korrekturlakken. Kan jo bare streke over kanskje og skrive mitt på under.

Du kan evnt sjekke med mattilsynet om det er ok :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...