Gå til innhold
Hundesonen.no

OBS! Dentastix dyppet i rottegift og pølser med spikre legges ut


Recommended Posts

Skrevet

Jeg kom over et blogginnlegg hvor det advares om at folk dytter spikre inn i pølser og dypper dentastix i det som antas å være rottegift, for så å legge ut dette på steder hvor folk går tur. Hensikten er åpenbart at hundene skal få dette i seg, og vil selvfølgelig kunne få fatale konsekvenser. Både politiet og NOAH skal være varslet, så håper dette tar en slutt veldig kjapt. Helt forferdelig at folk kan være så ondskapsfulle. Det virker som det er særlig i Trøndelag det har hendt, men greit å være ekstra obs på hva hunden får i seg ute uansett tenker jeg.

Blogginnlegget kan leses i sin helhet her.

Skrevet

Jeg bare tenker.... DYPPET i rottegift?
Den rottegiften jeg har vært borti, har enten vært blokker eller "gryn"... ikke noe som sitter fast på en Dentastix i hvert fall... Er vel noen med litt livlig fantasi, dette her kanskje. 

  • Like 1
Skrevet

Dette var en stor sak der vi bodde tidligere. Flere hunder ble forgiftet i samme område i Drammen for noen år siden av gift i pølser og matrester.. Utrolig skummelt! 

Skrevet
Akkurat nå, Siri skrev:

Jeg bare tenker.... DYPPET i rottegift?
Den rottegiften jeg har vært borti, har enten vært blokker eller "gryn"... ikke noe som sitter fast på en Dentastix i hvert fall... Er vel noen med litt livlig fantasi, dette her kanskje. 

Jeg tenker som så at har man fantasi nok til å putte spikre i pølser for å legge ut, så mangler det nok ikke på ideer til å feste rottegift til dentastix heller. Smøre litt leverpostei på, f.eks, så henger nok gryna greit på det. 

Hvor legitimt akkurat den saken her er vet jeg ikke, men på facebookgruppene jeg har sett innlegget bli spredt, har jeg også sett kommentarfelt hvor flere sier at lignende hendelser har skjedd i dere område også. Så at det hender tviler jeg ikke på.

  • Like 1
Guest Belgerpia
Skrevet

Og ikke noe fra politiet, men Noah har involvert seg? Nei, dette blir som hvite varebiler med grønne skilter. I disse tider hvor alt ligger på FB så ville det vært bilder. Fri fantasi, alt oppmerksomhetsugen.

Skrevet

Tja, om folk bare tror på det så oppnår de nok hovedmålet - at folk holder kontroll på hundene sine? Jeg mener, én ting er jo om hunden skulle bite en unge, men om den spiser giftig hundsnop kan vi jo ikke risikere. :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...