Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Lurte på om noen vet om afipram funker mot kvalme til hund?

Hunden min har fått urinveisinfeksjon, og krystaller i urinen. Har fått antibiotika og noe smertestillende. Han blir kvalm og kaster opp av antibiotikaen,  og alle apotekene var tom for den kvalmestillende medisinen jeg skulle få, og får ikke tak i det før tirsdag. Er det noen som har erfaring med afipram til kvalm hund?

 

Skrevet
58 minutter siden, Polfarer skrev:

Er afipran skrevet ut av veterinær? 

Hvis ikke så burde du ringe og høre med din veterinær eller veterinærvakt og få bekreftet at det kan brukes :)

Nei den er ikke skrevet ut av veterinær,  de hadde ikke den kvalmestillende jeg skulle ha, før tirsdag,  så vet ikke helt hva jeg skal gjøre videre. :-/ kan jo kanskje ringe dyrlegen i mårra. Men takk for svar :-) :-) :-) 

Skrevet
19 minutter siden, Suzan skrev:

Nei den er ikke skrevet ut av veterinær,  de hadde ikke den kvalmestillende jeg skulle ha, før tirsdag,  så vet ikke helt hva jeg skal gjøre videre. :-/ kan jo kanskje ringe dyrlegen i mårra. Men takk for svar :-) :-) :-) 

Vel virkestoffet i afipran er metoklopramidhydroklorid, samme virkestoff som i metomotyl som gies til hund for oppkast og andre gastrointestinale problemer. Så det burde være trygt å gi, men doseringen kan kan være forskjellig så jeg hadde ringt veterinær og fått bekreftet det :) 

  • Like 2
Skrevet

Katten min fikk utskrevet afipram hos dyrlegen men vil anbefale alle å snakke med dyrlegen før man gir sånt, både så man vet at der er ok å gi og hvordan man skal dosere [emoji846]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...