Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
Akkurat nå, Line skrev:

Da trenger du jo ikke store saken. Google reiseveske hund så finner du mange treff. Den trenger ikke være IATAT-godkjent, bare vanntett i bunnen, og liten nok til å gå under setet foran.

Hvorfor stresser så mange med at den skal være godkjent da? ?? kan ikke alle bare være godkjente liksom ?

Skrevet

Tror dette IATA-kravet er mer for flykassene som skal nede i lasterommet. Kan ikke forestille meg at enhver person som sitter ved innsjekkingen skulle ha den minste peiling på hva slags bag hundene blir båret rundt i eller noen mulighet til å sjekke det heller der og da. Og hvis det er en myk bag er de heller ikke så nøye på målene - bare den kan skvises innunder der, liksom.

Susanne

  • Like 1
Skrevet
3 timer siden, SusanneL skrev:

Tror dette IATA-kravet er mer for flykassene som skal nede i lasterommet. Kan ikke forestille meg at enhver person som sitter ved innsjekkingen skulle ha den minste peiling på hva slags bag hundene blir båret rundt i eller noen mulighet til å sjekke det heller der og da. Og hvis det er en myk bag er de heller ikke så nøye på målene - bare den kan skvises innunder der, liksom.

Susanne

Enig. De gangene jeg har henta valp og hatt i kabinen så er det ingen som har målt verken bag i cm eller tatt vekta på valp+ bag. Tror de tar det litt på øyemål. Min reisebag er noen cm for stor etter kravene, men den går fint under setet foran, så det har aldri blitt sjekka.

Skrevet

Når jeg og en venninne reiste til Verdensutst. i Paris for noen år siden så hadde vi begge den største Sherpabaggen, hennes hadde også hjul på (bygger jo opp ennå et par/tre cm) - og det var ikke noen som stusset på det. Men på flyplassen i Paris ble hun faktisk bedt om å veie hunden sin, og det var jo litt moro da han (coton de tulear) bare veide sånn rundt 4 kilo, mens min boston veide rundt 8. (8 kg inkl. bag var maksimum tillatte vekt) Men han ser jo klart mer massiv ut (pga pelsen) enn bostonen, men endog...

Bag'ene var det ingen som brydde seg om, og hennes gikk ikke særlig under setet heller (pga den ekstra høyden).

Ellers så ser jo disse Sturdi-baggene stilige og praktiske ut, da - men de er vel minst så dyre som Sherpa'ene..

Susanne

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ja, ingen av de du nevner er spesielt enkle å trene eller har lite lyd ihvertfall. Med unntak av whippet og basenji som ikke bjeffer mye, men basenji har ulingen sin. Spanieler luker nok mer hund, og de fleste hunder med underull vil lukte mer enn en puddel. Du kan jo se på de andre vannhundene? Lagotto har hatt mye dårlig gemytt, men portugisisk vannhund er en av mine favoritter som jeg så en del av da jeg drev aktivt med hundesport.
    • Jeg brukte for det meste lek som belønning med puddelen, han krevde en del aktivisering men han begynte ikke å bli destruktiv eller pipete om jeg var litt treg en dag eller to, det var greit. I tilfelle det er interessant har jeg en video av en ekstra lang treningsøkt ute en kveld da han trengte litt ekstra hjelp til å få ut energi. Slikt går helt fint, så lenge hunden ikke sier ifra ved å ødelegge ting 😅   Kan jo hende det blir puddel igjen, men kjekt med input i tilfelle det var noe jeg ikke hadde vurdert. Spaniel var ikke på radaren min, vet ikke om det inntrykket jeg har av dem er helt riktig for meg. Og en tråd jeg fant her inne snakket om at de luktet sterkt for noen, det gjør meg litt skeptisk, lukt er grunn til at jeg ikke ville hatt Golden retriever feks 🫣 Korthår collie så jeg på for en del år tilbake men falt ikke helt i smak. Vurderte også chodsky pes, basenji, lundehund, sort elghund, whippet etc, veldig forskjellige raser med forskjellige behov 😅 
    • Det kommer jo litt på ambisjonene mtp lydighet og sånt også. Hunder som er lette å trene krever ofte også mer aktivisering.  Med labrador er det på godt og vondt mye matfokus, det er et godt verktøy i treningen, men også en utfordring. På samme måte som at mange pudler er kresne og vanskeligere å belønne med mat. Spaniel er generelt også mer matglade, men kanskje ikke så ekstreme som labrador.  Gjeterhundrasene har ofte også en del stress, og gjerne lyd med det.  Korthårscollie er en av de jeg synes er litt annerledes og som er ok hunder på aktivitet, de røyter en god del, men ikke noe pelsstell utover børsting og støvsuging. Jeg er litt usikker på lydnivå der. Men kan være verdt en titt.
    • Takk for svar 😁 Har vurdert labrador ja, men litt redd for at den hadde spist alt den kom over 😂  Har absolutt vurdert puddel på nytt, men fra en annen oppdretter. Jeg gjorde mye research og kontaktet flere oppdrettere da jeg fikk min første, men det endte ikke så bra allikevel. Var også ikke klar over at de brune var kjent for å være ekstra gal. Jeg startet en puddelgruppe i området da jeg fikk ham og vi dro på jevnlige treff der, så vet jo at ikke alle er like ikke, men det var en del av guttene som var vanskelige å ha med å gjøre.. så hadde valgt tispe om det ble puddel, tenker jeg. Springer spaniel har jeg ikke sett noe på, har ikke særlig erfaring med den type hund. Pelsstell går helt greit. Alle har jo noe stell. Puddel var ganske mye innimellom, men det var jo ikke verre enn at jeg bare kunne glattbarbere ham om jeg ikke orket en periode. Har også blitt klok av skade og innsett at jeg må prioritere trening på ro ute 🫣
    • Ah perfekt! Takk skal du ha for heads up! Hadde litt guffen magefølelse. Takk for tips, sjekker ut disse nærmere  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...