Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg skal inn å ta røntgen av magen til hunden min i morgen. Hun er forsikret i IF, er dette noe som dekkes? Det står at vet.utgifter dekkes med unntak av arvelige sykdommer og atferdsproblemer, men ble fort usikker likevel. De har heller ikke direkteoppgjør med IF så jeg må jo legge ut. Vet noen ca pris på dette? Vet der varierer, men greit å ha noe å forholde seg til da kontoen er litt skrapt for tiden..

Skrevet

For bare røntgen hvis hunden ikke trenger å dopes så tipper jeg rundt 1000-1500kr ca litt avhengig av hvilke klinikk du bruker. Sannsynligvis har du egenandel på ca det samme så forsikringen vil nok dekke minimalt av utgiftene.

Sent fra min Nexus 5X via Tapatalk

Skrevet
Akkurat nå, Polfarer skrev:

For bare røntgen hvis hunden ikke trenger å dopes så tipper jeg rundt 1000-1500kr ca litt avhengig av hvilke klinikk du bruker. Sannsynligvis har du egenandel på ca det samme så forsikringen vil nok dekke minimalt av utgiftene.

Sent fra min Nexus 5X via Tapatalk
 

Har egenandel på 1500 ja så da er der jo lite vits hehe. Får vel bruk for den hvis hun må operere ut det hun har spist...

Skrevet

Betale rundt 1700 kr inkl konsultasjon for å røntge magen på min for noen år siden. Tok vel enn 4-5 bilder hvis jeg ikke husker helt feil. 

Skrevet
7 timer siden, Jeas_89 skrev:

Betale rundt 1700 kr inkl konsultasjon for å røntge magen på min for noen år siden. Tok vel enn 4-5 bilder hvis jeg ikke husker helt feil. 

Takk :) ta var det ikke så dyrt som jeg fryktet

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...