Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Monti, golden retriever, begynte i går med brekninger. Det kom ganske plutSelig og etter det brakk han seg i "serier" 1-2 ganger i timen, ingenting kom opp. Har fulgt nøye med på han men ingen forandring i allmenntilstand, ingen oppblåst mage. I natt har jeg også våknet av at han brekker seg. 

I morgentimene har han derimot begynt å hoste også. Han kan hoste mange små host og brekke seg til slutt eller han kan bare brekke seg. Virker som hostingen blir provosert av aktivitet mens brekningene alene gjerne kommer når han ligger ro. Ikke fått tak i veterinær enda. 

Noen tanker? Hører med i historien at han for halvannet år siden ble operert fori lammelser i strupehodet, noe som gjør at han brekker seg lettere enn andre ved feks drikking og at han generelt gjerne fungerer litt annerledes i halsen. 

Bonusspørsmål: en av hundene her er ikke vaksinert, men det er gjerne håpløst å unngå smitte? 

Skrevet
Akkurat nå, MaritaS skrev:

Kan være noe som sitter fast? Han er jo en rase som er kjent for at de kan finne på å smake ting ;)

Ingen umulighet, han ble operert for det i fjor. Men dette begynte i bilen etter mange timer der, så han har jo ikke fått spist noe?

Skrevet
Akkurat nå, soelvd skrev:

Ingen umulighet, han ble operert for det i fjor. Men dette begynte i bilen etter mange timer der, så han har jo ikke fått spist noe?

Aldri si aldri. Pus kastet i går opp en bit av et rødt julegavebånd, det har vi ikke hatt i hus siden før julaften, så den har nok ligget inni der en stund. 

For noen år siden hadde hun fått i seg hyssing, da oppførte hun seg ganske likt som Monti, men hadde i tillegg "oppkast" av skum, allmenntilstanden var upåvirket.

Skrevet

Har faktisk glemt denne tråden, travel julestri... Tusen takk for alle svar! I dag snakket jeg med en god venninne med hund (våre går en del sammen) og hun hadde visst hostet og brukket seg i halvannen mnd, veterinær mente det skulle sees an. Nå fant hun derimot orm i oppkastet, så mistanken der er lungeorm. Så da er det kanskje lurt å sjekke OM det kan være det samme hos Monti. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...