Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
9 hours ago, Frida og fuglehundene said:

Hils på Brukbare's Extra Ivrig ❤

FB_IMG_1512395418515.jpg

Gratulerer så masse, både med valp og førerkort :ahappy: Du har venta en stund på den der ;) 

  • Svar 662
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Knerten sier Hei!  Han er verdens godeste lille Knert, en dvergpuddel av den skjønneste sorten. 9 uker i morgen og frisk og rask og helt til å spise opp. Vi koser oss masse sammen, så heldig jeg

Hils på Brukbare's Extra Ivrig ❤   Fotograf: Merete Greaker (takk for at du tok så fine bilder av valpene til Marianne :D)

Posted Images

Skrevet
9 hours ago, Frida og fuglehundene said:

Hils på Brukbare's Extra Ivrig ❤

FB_IMG_1512395418515.jpg

Gratulerer med valp! :wub: 

Ingen skam gå fra gruppe 7 til gruppe 1! :lol::D Hva er planene for den lille søte? 

Skrevet
Akkurat nå, 2ne skrev:

Gratulerer så masse, både med valp og førerkort :ahappy: Du har venta en stund på den der ;) 

Taaaakk :D Et par år :lol: Du har vært en super støtte, takk for alle svar på spørsmål og tilbakemeldinger :D Og takk for bidrag til E'en i navnet :D

Akkurat nå, Artemis skrev:

Gratulerer med valp! :wub: 

Ingen skam gå fra gruppe 7 til gruppe 1! :lol::D Hva er planene for den lille søte? 

Hihi :D

 

Han er nøye plukket ut av oppdretter, og linjene/oppdretter har Tone tipset om. Jeg falt for Marianne sin beskrivelse av Max (som desverre ikke lever lenger), og jeg ønsket en liten miniMax. Max er morfaren til dette kullet. Heldigvis kom det mange hunder, så Marianne hadde noen å velge i til meg :D Han skal bli en trenings-/konkurransehund, og foreløpig er jeg veldig interessert i nosework, lydighet og rundering. Vi får se hva han liker :) Og så håper jeg han vil være med og trekke litt når han blir større. I følge valpetesten er han sosial, mild, trygg og samarbeidsvillig, akkurat det jeg la inn bestilling på :D

  • Like 2
Skrevet
7 minutes ago, Frida og fuglehundene said:

Taaaakk :D Et par år :lol: Du har vært en super støtte, takk for alle svar på spørsmål og tilbakemeldinger :D Og takk for bidrag til E'en i navnet :D

Bare hyggelig :ahappy: Håper han blir alt du ønsker deg og enda litt til! :D Blir spennende å følge dere fremover :) 

  • 2 weeks later...
Skrevet
På 3.1.2017 at 5:58 PM, Sprettballen skrev:

Da kan jeg med sikkerhet melde meg inn her, etter noen måneders tenking og grubling. I midten av februar blir Blitz storesøster til en liten whippetjente ^^ 

Tenke seg til, nå er min 2017-valp blitt ett år! 

20171226_203843.jpg

  • Like 3
Skrevet
1 time siden, 2ne skrev:

Min 2017-valp har gått fra å være hårdott til å bli puddel :heart: 

 

Innser at jeg bør la pelsen til Melvin gro litt igjen :lol: var muligens litt ivrig med saksen sist :lol:

Monster ser veldig fin ut da!

  • Like 1
Skrevet

2017-valpen min ble 8 mnd på julaften. 49 cm høy og 13,5 kg nå [emoji4] På papiret er hun helt perfekt, men i praksis synes jeg hun er liten [emoji23] Venner meg sikkert snart til det. Gleder meg til vi kan sette skikkelig igang med trening til våren.

1ba7a3f1b197120eb6ff610d44e4cb7e.jpg

  • Like 6
Skrevet

Det ble en 2017 valp på meg og :) En barterusk som er halvbror til den vi allerede har. Oppdretter tenker å gjøre samme kombinasjon om to år hvis disse vokser opp og blir bra. Jeg har allerede meldt interesse for det 2019-kullet :P

IMG_20171106_172232_932.jpg

  • Like 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...