Gå til innhold
Hundesonen.no

En regnfull dag på hundemøte (bilder)


Djervekvinnen

Recommended Posts

Skrevet

Idag hadde vi treff med hundene i Bodø. Desverre vind og regn og trasig vær. Men vi gjør jo hva som helst for våre kjære hunder :P Her er noen bilder.

Noen av hundene likte seg best i fjæra.

regn8.jpg

Men de var alle veldig gira på å løpe etter gjenstander

regn7.jpg

Hera syns det var skøy å svømme litt ;)

regn3.jpg

Her er de som var på treffet:

Kiefher med eier :o

regn6.jpg

Buster med eier, og en til som ikke ble med på bildet :o

regn2.jpg

Santo med eier ;)

regn5.jpg

Hera uten eier :P (jeg klarte å lure meg unna)

regn.jpg

Troya med eier ;)

regn4.jpg

Så dro vi hjem våte og slitne etter en dag ute i det fine Nord Norske været. :o

Tok noen flere bilder, bare legg ut :-)

Skrevet

Det ble jo ganske greie å fine bilder. Har ikke jeg en bra kul lue? Med dusk å greier B) . Men for en kontakt da, selv om det var to jenter tilstede :o

Fin dag på tross av været.

Skrevet

Jeg trodde det var rasetreff med en gang jeg:P

Dobberen står sterkt i deres del av landet skjønner jeg :o

Fine hunder da:)

Ps.vi har masse snø hi hi

Skrevet

Ja i de siste 2 årene har dobermann økt veldig i Bodø. Veldig mange som har fått seg et eksemplar. Da jeg fikk valp, var det veldig få som hadde Dobermann, men så etterhvert ploppet det opp fler og fler. :o

Snø ja..Egentlig trives jeg veldig godt uten snø, men når det regner sånn blir jeg lei.. Vi får håpe på bedre vær neste gang! :o

Skrevet

BARE "svartinger"...? Har dere ikke brune der oppe hos dere ?? hihih :o;) Fine bilder uansett. ;)

Hvem er Troya ?? Så ut til å være meget pen. :o

Vi glemmer alltid kamera på våre treff her, vi.... <_<

:o

Skrevet

Har noen få bruninger her. Men ikke mange. Mest svartinger. Troya er fra et kull her i Bodø. Hun er en fin liten tispe, veldig kraftig. Eierne har blitt medlem her nå nylig, så de kan sikkert si mer om avstamningen, og legge ut noen bilder av henne. :o

Ja jeg prøver å huske kamera ofte, idag var det vissnok veldig dårlig fotovær. Bedre lykke neste gang. :o

Du får huske kamera neste gang! :o

Skrevet

Flotte bilder!

Masse herlige dobbiser, Hera spesielt! :o

Hihi, kanskje alle de andre med doberman der oppe i bodø har sett deg å Hera på tur?

Så ut til å være koselig på tross av regnet :o

Skrevet

oi, så tørre og varme dere så ut da! :o Ja, hva gjør vi vel ikke for at hundene skal ha det godt :o

og Hera som la på svøm *brrr*

Skrevet

flotte bilder ja,,har nu enda vondt i nesa etter at hunda kropps-takla mæ ;)

:o:o

ÅÅÅÅÅ herregud at jeg ikke hadde med VIDEO kameraet.!! ;)

;):P

4hunder totalt kanskje 130kg RETT i føttene i 40km`t......!! :o

(slemme vi er.... :P )

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...