Gå til innhold
Hundesonen.no

Du gjetter aldri hva som er det farligste dyret i verden...


Gjest
 Share

Recommended Posts

4 minutter siden, Turb skrev:

Hahaha jeg og :D Jeg bortsett fra mennesker da, at kuer er det farligste pattedyret i Europa.

Man hører jo alltid at ku dreper flest mennesker i Norge og at bønder har den farligste jobben, meeeen kanskje ikke på verdens basis nei :lol:

Mennesker slo meg ikke engang :aww:

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

1 minutt siden, Stine skrev:

Man hører jo alltid at ku dreper flest mennesker i Norge og at bønder har den farligste jobben, meeeen kanskje ikke på verdens basis nei :lol:

Mennesker slo meg ikke engang :aww:

Vi tells liksom ikke, alle vet jo at vi er atale :P

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

4 minutter siden, Sprettballen skrev:

Nå står det jo faktisk at moskito dreper flere enn mennesker da...så mennesker er det 2. mest dødelige dyret i såfall. I den grad du kan kalle insekter for dyr.

Insekter er ikke dyr, de er insekter :P 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

19 minutter siden, Sprettballen skrev:

Nå står det jo faktisk at moskito dreper flere enn mennesker da...så mennesker er det 2. mest dødelige dyret i såfall. I den grad du kan kalle insekter for dyr.

Det mygg som er det farligste dyret :P 

Insekter er dyr, nå håper jeg ingen tror at insekter er et grunnstoff, en plante eller et transportmiddel :P

 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

2 timer siden, Tonje skrev:

Jeg stusser også over antall drepte av hund. De fleste må vel være etter infeksjoner i bittsår ol kan jeg tenke meg? Rabies? 

 

Det er rabies ja, i India alene dør tusenvis av mennesker hvert år av rabiessmitte fra hundebitt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

1 time siden, Sprettballen skrev:

Jeg vet. Så hele plakaten er generelt feil, for det er flere insekter på den ;) Da må de isåfall skrive noe annet enn dyr :P 

Insekter er innunder dyreriket altså :) Det finnes forskjellige klassifiseringssystem, men det mest brukte er: Dyreriket, Planteriket, Soppriket og protister (av eukaryote, Archaea og Bakterier er prokaryote)

Edit: La til litt

Lenke til kommentar
Del på andre sider

43 minutter siden, Sprettballen skrev:

Jeg vet. Så hele plakaten er generelt feil, for det er flere insekter på den ;) Da må de isåfall skrive noe annet enn dyr :P 

Hvis de ikke er dyr, hva er de da? 

Klippet fra wiki:  Insekter er – målt i antall arter – en stor og suksessrik leddyrgruppe: mer enn åtte av ti kjente dyrearter er insekter. De forekommer i de fleste miljøer, bortsett fra havet.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

1 time siden, Sprettballen skrev:

Jeg gir meg! Jeg er jo med på at de er en del av dyreriket, men får kjeft når jeg sier de er dyr, for de er jo insekter liksom :P 

Innad i dyreriket blir de jo kategorisert igjen, men du har hvertfall ikke feil når du kaller de dyr :lol: 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...