Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Idag har hunden min fått påvist og blitt diagnosert med kloløsningssykdommn SLO. Har prøvd å lese litt om sykdommen, men ønsker veldig gjerne å høre hvilken erfaring andre har med dette. Schnauzeren er tydeligvis utsatt for dette.

Leser også at kloløsning kan ha sammenheng med lavt stoffskifte og mangel på vitaminer.

Har lyst å dra innom veterinæren igjen for å få tatt blodprøver for å være på den sikre siden. Planen nå er at hun skal få olje i maten hver dag, vitamintilskudd for dårlige klør og at vi filer klørne og holder di kort.

Del gjerne erfaring, og ellers andre tips og råd ?

Skrevet

Det er en spesiell olje som skal være ideell, men jeg husker ikke i farta hva den heter. Fikk du noen innspill fra veterinæren der? 

En av mine hunder hadde tilløp til kloløsning og fikk den olja. Klørne løsnet egentlig ikke, men ble bløte og gikk litt i oppløsning. Hun ble bedre etter bruk av olja, men døde dessverre av helt andre årsaker (kreft i bukhulen)før endelig friskmelding på klørne.

 

  • Like 1
Skrevet
18 timer siden, mnika skrev:

Ville tatt blodprøver for å sjekka ka ho evt manglar av vitamin... Mange som har biotinmangel, og blir beire av tilskudd av dette :)

Tror også at vi bare skal få tatt blodprøver av henne, bedre å ta en blodprøve for mye enn for lite! 

  • Like 1
Skrevet
8 timer siden, Antonius skrev:

Det er en spesiell olje som skal være ideell, men jeg husker ikke i farta hva den heter. Fikk du noen innspill fra veterinæren der? 

En av mine hunder hadde tilløp til kloløsning og fikk den olja. Klørne løsnet egentlig ikke, men ble bløte og gikk litt i oppløsning. Hun ble bedre etter bruk av olja, men døde dessverre av helt andre årsaker (kreft i bukhulen)før endelig friskmelding på klørne.

 

Vi var hos veterinæren på tirsdag for årlig vaksine og helsesjekk, da fikk vi sagt ifra om klørne og vet sjekket klørne og anbefalte en blodprøve for å være på den sikre siden. Vi fikk ny time for å klippe ned og slipe de ødelagte klørne igår. Vet ga oss egentlig ikke så mye info, han mente at det ikke var nødvendig å ta blodprøver.

Jeg bruker egentlig ikke denne dyreklinikken til utredning av sykdom pga dårlig erfaring tidligere, men siden det ble litt akutt med å få fikset de ødelagte klørne valgte vi å gjøre det på denne klinikken.. Stoler ikke 100% på jobben de gjør dessverre..

Vi kjøpte et vitamintilskudd som heter Onychotin som er for kloløsning.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...