Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei, vi har en Thai ridgebackdog tispe som er ca.2 år. hun er super snill men meget bestemt, hun liker å leke, gå lange turer og være på vakt! Rasen er kjent for å være på vakt og være litt aggresive men hun er en unntak. Men vi ser etter en parrings hund til bikkja helst en annen Thai ridgeback hund. Ser fram til å få noen svar.

DSC_0008.JPG

Skrevet

Oppdretteren din kan kanskje hjelpe deg med å finne en god match til hunden? Det er som @Sprettballen sier ikke så mange thaier i Norge enda, så det kan vel være du bør dra ut av landet for å finne noen gode hanhunder. Det er vel flere i Sverige, der er det kanskje mange nok til at det finnes en raseklubb også?

  • Like 1
Skrevet

Hvis tispen din er registrert ville jeg kontaktet oppdretter for hjelp. Om hun ikke er det ville jeg lagt fra meg tanken med en gang. Dette er spesielle hunder og selv om din har et vennlig gemytt vet du lite om hva som ligger bak. 
Og å blande en slik rase med andre vil være som lotto. Du aner ikke hva du får. Dette er heller ikke hunder som kan selges til hvem som helst. 

  • Like 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Australian shepherd = aussie, er en amerikansk rase. Blir ikke inkludert i de australske gjeterhundene. @indie; om du er interessert så arrangerer klubben for australske gjeterhunder (ANG) rallykonkurranse i pinsen, på Galterud. Der dukker det opp cattledogs og kelpie iaf
    • Kromfohrlander er vell mere terrier. Er dem enkle hunder? Kooiker er vell en spaniel. Må dem da brukes til jakt?
    • Er det noen som har kjennskap til dem? Virker de som all right hunder med bra gemytt? Noen issus på dem? . Er de to rasene ganske like? Er dem litt som poteten som kan brukes til alt?
    • Med ausse, mener du da australsk gjeterhund? I Norge finner vi australsk kelpie, working kelpie, australsk gjeterhund og australsk cattledog. I tillegg er australsk gjeterhund delt i show- og arbeidslinjer. Alle er gjeterhunder med litt forskjellig opprinnelse og bruksområder. Den beste måten å finne informasjon om en rase på er å sjekke raseklubben i hjemlandet dens.  Begge kelpierasene vil jeg si er en del mer energisk og både fysisk og mentalt mer krevende enn australsk gjeterhund. Working kelpie mer enn australsk kelpie. Australsk gjeterhund er mildere og mer brukt som familiehund, men krever fortsatt en del aktivisering.
    • Ja og nei. De har medfødte instinkter, men de lærer masse kommunikasjon de første 8-10 ukene i valpekassa med mor og søsken. Etter det er det også viktig med sosialisering med voksne, trygge hunder som viser dem hva som er normal oppførsel.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...