Gå til innhold
Hundesonen.no

Uff, for en morgen....:(


katchina

Recommended Posts

Sitter her med klump i halsen etter en grusom start på dagen. Våknet av noe forferdelig hyling fra en hund utenfor soveromsvinduet mitt. Jeg kikker ut men ser bare en haug med folk bak noen biler. "ja,ja" tenker jeg. "Hvis noen er slemme mot hunden sin er det hvertfall folk som har kommet for å si fra". Jeg kledde på meg og gikk ut med hundene. Når jeg kommer rundt ser jeg et syn jeg ikke var forberedt på. En hund hadde flydd på en annen og slapp ikke taket. Kjevene var låst rundt den andre hunden. Folk stod helt fortvila rundt og prøvde å skille dem. Det var draing i bakben, slåing med kjepper og i det hele tatt. Og den stakkars hunden som ble bitt sine hyl oppi alt dette. Jeg glemmer ikke den lyden med det første. Det hele stod på i en 10 minutters tid. Det er en del blod på bakken og blodige hunder. Jeg ser at det er nok folk der nede og går jo selvfølgelig ikke helt ned med mine hunder, så vi fortsetter turen vår, men med en klump i magen. På vei tilbake ser jeg at politiet har kommet og at bikkjenne er fra hverandre. Den ene bikkja blir satt i en bil med en gang, sikkert rett til veten for den. Den andre sitter pent og pyntlig ved siden av eieren sin som om ingenting skulle skjedd. Eieren står og klapper og koser med hunden sin. Hun er selvfølgelig kjempe lei seg og stod bare å ventet på at politiet skulle bli ferdig med å prate. Huff, hun har det nok helt j..... nå, men hvis hunden blir krevd avlivd så er kanskje det til det beste..Jeg vil nødig møte på denne hunden når jeg er ute med mine.

Jeg tuslet tilbake litt senere og så blodet på bakken sammen med kjepper og et avrevet flexibånd. Stakkars eiere på begge sider. Ikke noe hyggelig. Noen av de som stod der sa at den ene hunden gikk løs, den som fløy på. Eieren skulle nok ønske hun hadde hatt den i bånd nå.

Men uansett, var mange som fikk en utrivelig start på dagen..Deriblant meg. :blink:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Huff a mei :blink: Hva slags raser?

Den ene vet jeg ikke i det hele tatt, den andre så jeg, men usikker på rasen. Den så ikke så gammel ut. Noen av de som stod der sa det var en amstaff, men nå er jo folk blitt veldig raske til å rope amstaff hvis det skjer sånne ting og da.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Uff..så j***lig..

Sånt har jeg heldigvis aldri vært viten til..Joda,jeg har sett slosskamper men ikke på liv og død slosskamper liksom :)

Godt de fikk skilt dem da.

Må være grusomt for hun som eide hunden som beit.Jeg har selv hatt en hundeaggresiv hund men den var aldri løs.kanskje hun har mistet den?Ingen er vel så dumme at de har en så hundeaggresiv hund løs?

Eller så kan det jo være at den ikke har vært så ille før og at hun ikke har sett signalene.

Nei,uff forferdelig for alle parter er det uansett..Jeg håper egentlig at det ikke er en amstaff.Men har den kort pels og er muskuløs så blir den vel til en amstaff selv om den ikke er det :rolleyes:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg tenker på visse raser når jeg får en slik måte å slåss på, beskrevet - og ikke hvordan hunden evt. ser ut.

Hunder slåss på ulike måter, noen river mer - andre biter seg tak og slipper aldri. Å slå nytter ikke; har selv sett hvordan det å løfte den som har bitt seg fast opp i været, med en som holder foran og en som holder bak, og holdt den oppi luften i fem minutter eller til den slipper, har virket...

Alternativet er altså breakstick, en metallpinne som du stikker inn i munnen på hunden som ikke slipper opp, og bender opp taket. Klarer man ikke å få sin egen hund ut av et slagsmål, så bør man ikke ha en slik hund - for hvem ellers skal gjøre dette? Alternativt... får man bruke munnkurv eller noe slikt. Jeg har sett hundeeiere komme til kort før, men med noen raser/typer/blandinger er det nok lettere å komme til kort - særlig hvis man ikke skjønner hva man har.... eller tror "for godt" om dem.

Men helst bør man sørge for å UNNGÅ at slikt skjer... gjennom å bruke hodet. Slike ting kommer neppe som noen "bombe" på en "stakkars uvitende hundeeier"; har man sett tendenser før, så må man sørge for å ta solide forholdsregler - så slikt ikke skjer. For jeg synes bare synd på den eieren og den hunden som gikk der og passet sine egne saker.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nei det hørtes ikke så morsomt ut...

jeg har opplevd en liv og død slosskamp før... det var ILLE... det var enda værre nårdet var min hun som ble angrepet.. av en politi hund.. men det gikk bra.. vi fikk kontroll etter en stund...

men slike opplevelser håper jeg aldri kommer borti igjen!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde nettopp et mareritt av en "treningsøkt". Hadde alle favorittingene hans og lommene fulle av snacks. Godt vær og stille og rolig feriestemning. Ede åpnet med å hoppe opp og bite og bjeffe og jukke og være teit. Jeg trodde vi skulle ha en fin økt med den energien der, men da jeg ba om utgangsstilling for TREDJE GANG, så gikk han sakte og satte seg seigt ned. ... Eneste lyspunkt var en fin innkalling da han mens jeg prøvde samle meg vimsete avgårde på egenhånd inn i en luftegård jeg ikke har gitt ham lov til å gå i. Da spratt han opp fra sniffingen og kom løpende inn med en gang. Supert! ..men det var det ENESTE han gjorde riktig på cue. Han dekket hver gang jeg ba om stå. Så dumt på meg når jeg ba om utgangsstilling. La repeatedly fra seg apporten en meter fra meg i forsøk på å innkassere uten å måtte gi den fra seg. Fant plutselig ut at det var kewlere å gå fra front mellom beina mine til utgangsstilling istedenfor å svinge bakparten inn, og gjentok den der flere ganger. Nektet gå fot uten lure i hånden. Den økende frustrasjonen min gjorde ikke ting bedre. Han begynte holde hard rock konsert. Hoppet og bet og jukket. SÅ kom jeg på at han ikke har fått skjønnhetssøvnen sin. Han hadde vært våken fra kl 07 i morges uten å blunde et blunk. Aha! All made sense. Tok ham med meg inn igjen, og det tok ikke engang et minutt før han brøt ut i full raptus og fløy villmann mellom veggene i toddler tantrum. Stoppet plutselig og begynte krafse og grave som en manisk gærning på gulvet, og falt så dønn om, som et slakt, rett i søvn. — Har De forsøkt skru maskinen av og på igjen? 
    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
    • Hei! Har en 5 mnd gammel bc valp som knurrer og bjeffer på ting som kommer på avstand, samme om det er kjentsfolk eller fremmede.. hun syntes det er greit når de kommer nærme nok, da vil hun mer enn gjerne hilse og er fornøyd.   idag når faren min kom inn med caps knurret hun og bjeffet her inne, noe hun aldri har gjort før.. noe jeg bør gjøre for å forebygge? hun er dog lett å avbryte enkelte ganger, men mååå liksom bjeffe.. takk for alle svar
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...