Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei! Jeg har en puddel som er plaget med kløe. Hun klør seg på snuten, lappene, ørene og armhulen. Hun går på Acana tørrfor, og har gjort det en stund. Veterinæren har nå satt henne opp på ROyal Canin hypoallergenisk tørrfor, for å se om dette hjelper. Må nå gå på det (og KUN det!) i 8 uker. Jeg har lest litt rundt, og sett at mange med allergiske hunder har hatt stor suksess med å bytte over til råforing. Er det noen her som har erfaringer med det? Jeg har sååå lite lyst til å sette i gang med elimineringsdiett og allergitester...! 

Skrevet

Min er allergisk, han har atopisk dermatitt. Han spise Vom og hundemat nr 33 (kylling, inmat og storfevom) og fungerer fint på det. Med tørrfòr får man lagermidden, og hunden kan reagere på den, fremfor selve maten.

Min fungerer ikke på tørrfòr.

Skrevet

Min allergiske hund får også V&H 33, og noen ganger V&H 25 (med laks), hun fungerer fint på det. Hun var gjennom disse ukene med hypoallerginsk tørrfor for å forsikre oss om at hun ikke har matallergier, hvilket hun ikke har, siden hun ikke ble bedre av å stå på det. Jeg har heller ikke testet henne for allergi, alle symptomer tilsier at hun er allergisk, runden med spesialforet tilsier at hun ikke har matallergi, så veterinærene og jeg ble enige om at hun sannsynligvis er allergisk mot lagermidd. Jeg tror også hun er allergisk mot burot, hun blir verre når det er mye burot-pollen også :)  

Skrevet

Takk for svar! Håper i det lengste at det holder å gå over til Vom etter at disse 8 ukene er over. Synes det virker så stusselig å kun spise dette tørrforet. Hun er vant til en del godbiter og tyggepinner, så blir spennende å se hvordan det går. Kanskje det er verst for hundemammahjertet mitt:icon_redface:

Kan jeg spørre "hvordan" deres hunder klødde? Ca hvor ofte og hvor lenge? Var det noe utslett eller andre tegn? 

Skrevet

Min er ikke en sånn som klør seg ved å sette seg ned å bruke bakbenet til å klø med.. Han er mer til å slikke og tygge, spesielt mellom tærna, på labbene og på/rundt krysset. Dette resulterer gjerne i at han får betennelser i huden, som ser ut som noe ala våteksem. Varigheten har jeg ikke helt koll på, men kløen/slikkingen/tyggingen holdes i sjakk med kortison. Sist han hadde et sikkelig utbrudd varte det i ca 14 dager, før antibiotikaen kicket inn og tok betennelsen i huden. Fordøyelses messig blir han dårlig i magen av svin, da gjerne av slikt som grisører, haler osv, og slike pressa hudbein man kan få kjøpt. Så han får kun rått kjøtt/m bein om han skal få noe å tygge på. Han har heldigvis aldri hatt ørebetennelser.

Skrevet

Nora klør på labber og i rompa, først og fremst, og hun får rødsopp av at hun sleiker seg, som gjør at hun klør, som gjør at hun sleiker seg, som gjør at hun får rødsopp osv. Hun får også problemer med det ene øret når allergien blusser opp. Hun tåler heller ikke all verdens av tyggeting, det kaster hun opp av. Hun kan få Dentastix, griseører og lignende lett-tygd godt, eller så får hun frosne margbein. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...