Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei! Jeg har en puddel som er plaget med kløe. Hun klør seg på snuten, lappene, ørene og armhulen. Hun går på Acana tørrfor, og har gjort det en stund. Veterinæren har nå satt henne opp på ROyal Canin hypoallergenisk tørrfor, for å se om dette hjelper. Må nå gå på det (og KUN det!) i 8 uker. Jeg har lest litt rundt, og sett at mange med allergiske hunder har hatt stor suksess med å bytte over til råforing. Er det noen her som har erfaringer med det? Jeg har sååå lite lyst til å sette i gang med elimineringsdiett og allergitester...! 

Skrevet

Min er allergisk, han har atopisk dermatitt. Han spise Vom og hundemat nr 33 (kylling, inmat og storfevom) og fungerer fint på det. Med tørrfòr får man lagermidden, og hunden kan reagere på den, fremfor selve maten.

Min fungerer ikke på tørrfòr.

Skrevet

Min allergiske hund får også V&H 33, og noen ganger V&H 25 (med laks), hun fungerer fint på det. Hun var gjennom disse ukene med hypoallerginsk tørrfor for å forsikre oss om at hun ikke har matallergier, hvilket hun ikke har, siden hun ikke ble bedre av å stå på det. Jeg har heller ikke testet henne for allergi, alle symptomer tilsier at hun er allergisk, runden med spesialforet tilsier at hun ikke har matallergi, så veterinærene og jeg ble enige om at hun sannsynligvis er allergisk mot lagermidd. Jeg tror også hun er allergisk mot burot, hun blir verre når det er mye burot-pollen også :)  

Skrevet

Takk for svar! Håper i det lengste at det holder å gå over til Vom etter at disse 8 ukene er over. Synes det virker så stusselig å kun spise dette tørrforet. Hun er vant til en del godbiter og tyggepinner, så blir spennende å se hvordan det går. Kanskje det er verst for hundemammahjertet mitt:icon_redface:

Kan jeg spørre "hvordan" deres hunder klødde? Ca hvor ofte og hvor lenge? Var det noe utslett eller andre tegn? 

Skrevet

Min er ikke en sånn som klør seg ved å sette seg ned å bruke bakbenet til å klø med.. Han er mer til å slikke og tygge, spesielt mellom tærna, på labbene og på/rundt krysset. Dette resulterer gjerne i at han får betennelser i huden, som ser ut som noe ala våteksem. Varigheten har jeg ikke helt koll på, men kløen/slikkingen/tyggingen holdes i sjakk med kortison. Sist han hadde et sikkelig utbrudd varte det i ca 14 dager, før antibiotikaen kicket inn og tok betennelsen i huden. Fordøyelses messig blir han dårlig i magen av svin, da gjerne av slikt som grisører, haler osv, og slike pressa hudbein man kan få kjøpt. Så han får kun rått kjøtt/m bein om han skal få noe å tygge på. Han har heldigvis aldri hatt ørebetennelser.

Skrevet

Nora klør på labber og i rompa, først og fremst, og hun får rødsopp av at hun sleiker seg, som gjør at hun klør, som gjør at hun sleiker seg, som gjør at hun får rødsopp osv. Hun får også problemer med det ene øret når allergien blusser opp. Hun tåler heller ikke all verdens av tyggeting, det kaster hun opp av. Hun kan få Dentastix, griseører og lignende lett-tygd godt, eller så får hun frosne margbein. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...