Gå til innhold
Hundesonen.no

Utstilling karmøy/skudeneshavn


Wildlife
 Share

Recommended Posts

Hei dere. Noen her som skal på utstillinga i helga på karmøy? :)

Jeg å sambo pleier å dra sammen. Han er ikke så gira på å bli med denne gang... å ingen venniner eller søstre er hjemme. Jeg vurderer å dra alene. Jeg synes det kan bli lenge å være der alene, Så lurer på om kanskje noen av dere skal å kanskje er pratesyke? ?

Forøvrig lørdag vi skal. Er bare 1 annen i rasen og en valp så vet ikke helt hvem det er.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Planen er å stille Ilo lørdag og søndag, men vi får se hvordan det går. Akkurat nå oppfører han seg som et nepeskrell i bånd når han møter andre hunder på tur. Med mindre han får en overload på utstillingen så tror jeg at jeg kan glemme og få noe kontakt fra ungdyret! ?

Vi kommer nå nedover, også får vi se om jeg ender opp med å stappe han inn i bilen igjen eller om vi går i ringen. ?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg fikk med meg svigermor. Men har i dag oppdaga rosa pels på albuer. Sopp? :/passa dårlig

Men dere som skal. Bare å ta kontakt om dere ser meg å en diger sort hvit malamute hann[emoji28] om han hopper å spretter er det oss garantert[emoji6]

Sitter dere i ring 4? Med bur? :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

2 timer siden, Wachita skrev: Sitter dere i ring 4? Med bur? [emoji14]

Ja vi  gjorde det[emoji5] gikk ikke veien i dag med oss desverre. Ble bare blått. Så reiste fort av gårde da siden vi reiser på ferie i morgen [emoji6]

Da så jeg dere!

Gikk ikke veien for oss heller, blått her og :P leela løp rett inn i beina på mannen så han holdt på å gå på trynet og hun hoppet på ryggen hans mens de løp så det så ut som de danset en dans :P men dommeren vår var redd belgerne, så alle de var skeptiske. Andre juniortispen ble disket pga hun var livredd dommeren.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

 

1 time siden, Wachita skrev:

Da så jeg dere!

Gikk ikke veien for oss heller, blått her og :P leela løp rett inn i beina på mannen så han holdt på å gå på trynet og hun hoppet på ryggen hans mens de løp så det så ut som de danset en dans :P men dommeren vår var redd belgerne, så alle de var skeptiske. Andre juniortispen ble disket pga hun var livredd dommeren.

Huff... var kjipt da vi reiste ganske langt. Men sånn er det. Alt var visst galt med hunden vår i dag nesten. Men... sånn er det. Føler en gjenomgående tråd øst europeiske litt eldre damer ? men han oppførte seg eksemplarisk i ringen da?? 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

 

1 time siden, Wachita skrev: Da så jeg dere!

Gikk ikke veien for oss heller, blått her og [emoji14] leela løp rett inn i beina på mannen så han holdt på å gå på trynet og hun hoppet på ryggen hans mens de løp så det så ut som de danset en dans [emoji14] men dommeren vår var redd belgerne, så alle de var skeptiske. Andre juniortispen ble disket pga hun var livredd dommeren.

Huff... var kjipt da vi reiste ganske langt. Men sånn er det. Alt var visst galt med hunden vår i dag nesten. Men... sånn er det. Føler en gjenomgående tråd øst europeiske litt eldre damer [emoji28] men han oppførte seg eksemplarisk i ringen da[emoji4][emoji4] 

Dommeren deres gikk jo rett gjennom ringen vår midt i unghund leonberger. Ingen skjønte noenting når det plutselig var en dame som bare krysset hele ringen når handler løp med hund i ringen :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

1 time siden, Wachita skrev:

Dommeren deres gikk jo rett gjennom ringen vår midt i unghund leonberger. Ingen skjønte noenting når det plutselig var en dame som bare krysset hele ringen når handler løp med hund i ringen :P

Hu var sær. Var borte sikkert 20 min for å gå på do, og så hadde hun ikke anelse om hvilke ring hu skulle dømme? 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • My gawd! Tenkte jeg skulle være smart og be Ede om utgangsstilling uten godbit fremme. Han har tatt det på verbal cue uten håndsignal lenge, og har koblet at det fiskes opp godis fra lomma om den ikke er i hånden. Tiden var inne, trodde jeg.  Middagen stod klar i en boks i hylla, men han så meg ikke sette den der, og den har stått der lenge med lokk på, så han koblet ikke fra lukten at det var tid for servering da jeg ba ham i utgangsstilling. Han bare så dumt på meg. Ba flere ganger. Fikk en halvhjertet sitt en halvmeter fra i 90 graders vinkel på håndsignal uten godbit. Han skulet mistenksomt på meg. Ga ham en matbit allikevel for å hinte om at de ville hagle om han bare gjorde som han fikk beskjed om. Ba på nytt om det samme. — Nope, mente Ede om det.  Spin? — Okey da. Sakte, uengasjert, ikke en full rotasjon, men fikk en matbit for den. Twirl? — Fine. Ga en uengasjert, men håpefull twirl.  Fikk matbit for den også. Ba ham om utgangsstilling høyre, fordi jeg tenkte han kanskje var mer interessert i noe han nylig har lært og ikke er lei av. — Ikke interessert. Brukte håndsignal og fikk noe halvhjertet, slapt, tregt, skeivt, og han satte seg seigt for langt bak. Fisket frem en matbit fra boksen allikevel. Målet er å få ham til å forstå at det kommer belønning selv om den ikke er i hånden, det ikke lukter fra lommene og jeg ikke har godbitpung på meg.  Utgansstilling venstre?  — Håner du meg?!  La på håndsignal. — Hvor er maten?! Ede snuste demonstrativt på hånden, så foraktelig og bebreidende opp på meg og FNØS, som for å sette meg på plass om at han ikke er slaven min, it's the other way around, bitch! Jeg "hjalp" ham til posisjon med fysisk makt, eller forsiktig guidance med hendene, alt ettersom en ser det. Han var sur, men tok matbiten for "vel" utført oppdrag.  Så tok jeg en matbit i hånden, og jaggu var det en som våknet, gitt! Kvikk og presis og rask og PÅ som en champion. Ingen slinger i valsen når det var godbit i hånden. Ba ham en gang til uten noe i hånden eller lomma. Han ble sint. Så gjennomført fornærmet av å bli utsatt for the AUDACITY fra meg. Å ***** be ham opptre som en sirkusklovn uten å gi ham lønnsgaranti kunne jeg bare drite og dra for.  You had to be there. Det ansiktsuttrykket hans. Kroppsspråket. Lyden. Ikke snakk om at han ville nedverdige seg til å gjøre triks uten å VITE med absolutt sikkerhet at det ble betalt per triks i en faderlig fart. Resten av middagen står på hylla mens jeg revurderer life choices, metoder og strategier over en kaffe.  Stemningen er til å ta og føle på her backstage i oppløpet til sportskarrieren og det ser mørkt ut for øyeblikket. 
    • Litt kortere tur i dag, med Maps Timeline på. Viste seg at den kortere turen var 44 min uten stans. Ikke rart Ede ble sliten i går.  Det er altså padde flatt rundt her vi bor nå, og Mutterns gamle traver av en hjerne som har navigert i by og kuperte landskap hele livet, den tolker tydeligvis alt synlig som mye nærmere enn det egentlig er. Får mæppe rute i en æpp og sjekke nøyere før vi går nye turveier fremover. Ede har ikke oppdaget verken pinner eller bading ennå, og aner ikke hva slags paradis av et lykkeland mange andre hunder synes han sitter i her.
    • Han er utrolig søt og pen 😍 Jeg hadde slitt veldig med å ikke la det søte kjekkastrynet der få tvinne meg rundt potene. 
    • Takk, han er nuskesnusk kosemos søtnos når han ikke har biteraptus. Gikk en for lang tur i sted. Kjempekoselig på sandstrand i vindstille solnedgang og utforskning av ny og finere hjemvei, helt til han ble sliten og ville være hjemme uten å gå resten av veien som ikke luktet kjent. Veier ca 22 kg nå. Lettere å feilberegne sånt med mindre valp.  Tørst ble han også, og det er vanskelig å forklare en valp at det er dumt å drikke skittent sølevann når vi er hjemme om 5 minutter. Følte meg som en sadistisk mishandler hver gang jeg måtte dra ham unna en søledam.  Vel hjemme ville han jeg skulle legge meg sammen med ham (for å være sikker på at jeg ikke forsvinner ut av rommet? Han er skikkelig borrelås. Kun når han sover virkelig dypt jeg kan forlate rommet uten min personlige livvakt på post.) Han ble frustrert og prøvde bite og true og trekke meg til sengen. Han fikk viljen sin på det fordi han var ute av seg overtrøtt og trengte sove umiddelbart. Sover som en stein nå, og jeg tør ikke reise meg og gjøre noe, for tvert han er ute av dyp søvnfase våkner han av den minste bevegelse, spretter opp og er på jobb som personlig livvakt og assistent igjen. 
    • Jeg tyvtitter litt på insta, du er utrolig flink med ham og han virker jo som den perfekte hund. Jeg tviler ikke på at det er mye jobb og utfordrende i blant altså. Fortsett slik!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...