Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Søstera mi har en katt med ikke fungerende hale.. Han kom hjem med den hengende.. Dyrlege sa maks 5 dager, så virker den. (Antibiotika og smertestillende) det ble også tatt røntegen uten funn.. nå har det gått 7 dager uten halefunksjon og hun sier at muligheten er å amputere. Men hvordan vil han da fungere i "villmarka"? Jeg ser jo for meg at halen er viktig og skjer ikke noe før helga.. (og nei, det er uaktuelt at det blir innekatt for da vil han klore hull i veggen ?)

Sent fra min SM-J500FN via Tapatalk

Skrevet

Vi hadde en katt som måtte amputere litt over halve halen etter ein skade. Null stress det :) 

Det finst vel også katterasar "utan" hale?

Guest Klematis
Skrevet

Måtte også amputere halve halen på min katt. Helt problemfritt etterpå.

Skrevet

Måtte amputere nesten hele halen på en av kattene mine etter en påkjørsel.

Vi prøvde også med antibiotika, men det ble koldbrann i den.

Katten gikk fra å hete Pusi, til Romperara, og levde fint i flokk i massevis av år med sin 1 cm lange hale.

Skrevet

Vi har to katter; en uten hale og en med halv hale. De fungerer helt fint, men så er de også født sånn. Usikker på forskjellen for kattens del om de er født uten eller om den blir amputert.

  • 3 weeks later...
Skrevet

Katten til en venninne og tidligere nabo måtte amputere hele halen minus to ledd etter en ulykke. Han klarte seg fint uten halen, men frøs lett i stumpen. Han klønet en del med balansen i starten, men lærte seg triks selv for å klatre og slikt. Det største problemet var sosialt. Han var bestekompis med to av våre gutter, men etter amputasjonen forsto ikke våre han lenger, og de begynte å krangle. Etterhvert skjønte de han bedre, men det nære vennskapet var dessverre ødelagt for alltid. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...