Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Søstera mi har en katt med ikke fungerende hale.. Han kom hjem med den hengende.. Dyrlege sa maks 5 dager, så virker den. (Antibiotika og smertestillende) det ble også tatt røntegen uten funn.. nå har det gått 7 dager uten halefunksjon og hun sier at muligheten er å amputere. Men hvordan vil han da fungere i "villmarka"? Jeg ser jo for meg at halen er viktig og skjer ikke noe før helga.. (og nei, det er uaktuelt at det blir innekatt for da vil han klore hull i veggen ?)

Sent fra min SM-J500FN via Tapatalk

Skrevet

Vi hadde en katt som måtte amputere litt over halve halen etter ein skade. Null stress det :) 

Det finst vel også katterasar "utan" hale?

Guest Klematis
Skrevet

Måtte også amputere halve halen på min katt. Helt problemfritt etterpå.

Skrevet

Måtte amputere nesten hele halen på en av kattene mine etter en påkjørsel.

Vi prøvde også med antibiotika, men det ble koldbrann i den.

Katten gikk fra å hete Pusi, til Romperara, og levde fint i flokk i massevis av år med sin 1 cm lange hale.

Skrevet

Vi har to katter; en uten hale og en med halv hale. De fungerer helt fint, men så er de også født sånn. Usikker på forskjellen for kattens del om de er født uten eller om den blir amputert.

  • 3 weeks later...
Skrevet

Katten til en venninne og tidligere nabo måtte amputere hele halen minus to ledd etter en ulykke. Han klarte seg fint uten halen, men frøs lett i stumpen. Han klønet en del med balansen i starten, men lærte seg triks selv for å klatre og slikt. Det største problemet var sosialt. Han var bestekompis med to av våre gutter, men etter amputasjonen forsto ikke våre han lenger, og de begynte å krangle. Etterhvert skjønte de han bedre, men det nære vennskapet var dessverre ødelagt for alltid. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er veldig vanskelig å si hva som er "bedre" uten å vite hvordan forutsetningene ser ut. Hvis det er hjelp til rasevalg du vil ha så er det kanskje greit å lage en egen tråd til det med informasjon om hvilken erfaring du har med hund, hvordan hverdagen din ser ut, hvor mye aktivitet vil hunden få, har du planer om noe målrettet aktivitet/sport osv. Hvilke kriterier har du mtp. lyd, pelsstell, støvsuging, størrelse på hunden?  Med denne informasjonen er det lettere å gi råd om en rase som kan passe til ditt potensielle hundehold. Det er helt sikkert flere raser som kan passe kriteriene, og mange som ikke gjør det. 
    • Svarer dere begge to her. Ser at dette kanskje er en god grunn til å vurderer andre raser. Kanskje Aussie eller Collie er bedre?
    • Har ofte erfaring med at de jeg spør på utstillinger eller andre stevner bare roser hunderaser helt og forteller kun det positive. De jeg snakka med på messen var kun positive til rasen.
    • Jeg har møtt noen fine individer, men ikke nok til at jeg tenker at rasen er en fin og god brukshund. Alt for mye merkelig mentalitet ute å går, og allergi og hd
    • Hunder lever fint med tre ben, jeg ser ikke at en amputert tå vil utgjøre store problemer for en såppas sprek rase. Hvis hunden ellers er frisk og sprek ville jeg gjort det, selv om den er godt voksen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...