Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har sett at 7 edge og tidligere modeller av samsung har kult kamera med masse instillinger: nattmodus, bevegelsesmodus, landskap, iso justering osv. Masse fett. Men det er nada på s7? Er jeg fjern og har bare ikke funnet det - eller har kameraet blitt kjipere enn før? 

Skrevet

@Grim Jeg har S7 edge, og etter det jeg har forstått og sett så skal det være nøyaktig samme kamera, med samme effekter. Har ingen innstilling som heter landskap, men hvis jeg velger pro på modus så får jeg opp et tegn som står AF på, der kan jeg justere om jeg ønsker kameraet mer tilpasset mot macro eller landskap. På Pro-modus får jeg også velge iso, lukkertid osv. 

Skal stå modus nederst til venstre på kameraappen. (Om du ikke har lagt merke til det allerede) Hvis du ikke har det så skjønner jeg ingenting, svigerinnen min har S7 og akkurat det samme som jeg har. 

  • Like 1
Skrevet

Du har akkurat de samme funksjonene på S7 som S7 edge. Forskjellen ligger kun i skjermen :)

Har du oppdatert telefonen din? Nå har jeg S6 edge, men jeg hadde iallfall en rimelig stor oppdatering på den for bare en liten stund siden.

Skrevet

Du har akkurat de samme funksjonene på S7 som S7 edge. Forskjellen ligger kun i skjermen :)

Har du oppdatert telefonen din? Nå har jeg S6 edge, men jeg hadde iallfall en rimelig stor oppdatering på den for bare en liten stund siden.

  • 3 months later...
Skrevet

Jeg kan anbefale deg å skaffe appen Camera FV-5 da den gir deg ytterligere muligheter på en såpass ny mobil.

Last først ned gratis-appen Manual Camera Compatibility for å sjekke om mobilen din støtter manuelle kamerainnstillinger. Jeg tipper at den gjør det, men greit å sjekke likevel.

Skrevet

Huh? S7 har masse funksjoner i kameraappen. Trykker du på "mode" (eller hva det nå heter på norsk, modus, kanskje? Jeg har den på engelsk. Gå deretter å velg ting, velg pro om du vil leke deg med landskap/makro/lysstyrke/kontraster and you name it. :) Jeg har S7, ikke S7 edge, though.

Skrevet
2 minutter siden, Bananen skrev:

Huh? S7 har masse funksjoner i kameraappen. Trykker du på "mode" (eller hva det nå heter på norsk, modus, kanskje? Jeg har den på engelsk. Gå deretter å velg ting, velg pro om du vil leke deg med landskap/makro/lysstyrke/kontraster and you name it. :) Jeg har S7, ikke S7 edge, though.

Greit å sjekke mulighetene i programmet jeg nevnte før du kommenterer ;)

Camera FV-5 is a professional camera application for mobile devices, that puts DSLR-like manual controls in your fingertips. Tailored to enthusiast and professional photographers, with this camera application you can capture the best raw photographs so that you can post-process them later and get stunning results. The only limit is your imagination and creativity!


Major features:

● All photographic parameters are adjustable and always at hand: exposure compensation, ISO, light metering mode, focus mode, white balance and program mode.
● DSLR-like viewfinder display: see exposure time, aperture and stops display with EV and bracketing settings, in real-time!
● Full fledged exposure bracketing: from 3 to 7 frames, unlimited stops spacing, plus custom EV shifting.
● Built-in intervalometer: make stunning timelapses (even bracketed/HDR timelapses) and time-controlled picture series.
● Program and Speed-priority modes.
● Long exposure support: take beautiful night photos and light trails with long exposure times up to 30 seconds**.
● JPEG, true 16-bit RAW in DNG format*, and lossless PNG photo capturing formats, perfect for post-processing.
● Manual shutter speed: from 1/80000 to 2", or the range available on your device*.
● All camera functions assignable to volume keys. You can adjust EV, ISO, color temperature and more using volume keys. Devices with hardware camera shutter key are also supported.
● EXIF and XMP sidecar metadata support.
● Autofocus, macro, touch-to-focus, true manual focus* and infinity focus modes. Autofocus lock feature (AF-L).
● Autoexposure (AE-L) and auto white balance (AWB-L) locks in Android 4.0+.
● In background photo and RAW developing and processing allows a smooth, uninterrupted camera operation.
● Digital zoom using multitouch pinch gesture. Also shows 35mm equivalent focal length!
● The most advanced electronic viewfinder: live RGB histogram, 10 composition grid overlays and 9 crop guides available.
● Powerful organization options: different storage locations and fully customizable file names (even with variables).
● The user interface is available in more than 30 languages.


This camera application completely avoids scene modes, instead you get full manual control over all photographic parameters, just like you do with a reflex camera, so you can ultimately control every aspect of the picture, and leave the post-processing to the computer. So after your DSLR, you will never miss a photo opportunity again, being able to capture it with the closer sensation to your DSLR as possible.

Skrevet
3 minutter siden, Freerider skrev:

Greit å sjekke mulighetene i programmet jeg nevnte før du kommenterer ;)

Jeg kommenterte til trådstarter, ikke til deg ... hun lurte på om kameraet har blitt kjipere enn før, og jeg sier at det ikke er det.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...