Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Sååå... hvem her skal på sommerutstilling i råde? :)

Stiller muttegutten vår. Blir vår første langveis utstilling og forsåvidt 2. Utstillinga vårs dersom en ser bort fra valpeshow. 

Vi er spente☺

Skrevet

Jeg skal! Det blir valpeshowdebuten til Sanna, så gleder meg veldig :)

Stiller Sanna og broren hennes i valpeklassene og Nora og Jäger i voksenklassene. Veldig spent på pm'en!

Skrevet
På Sunday, June 12, 2016 at 10:42 AM, Monab88 skrev:

Jeg skal! Det blir valpeshowdebuten til Sanna, så gleder meg veldig :)

Stiller Sanna og broren hennes i valpeklassene og Nora og Jäger i voksenklassene. Veldig spent på pm'en!

Jeg har surra helt med helgene jeg og var sikker på at Råde var nå til helgen.. Men det er det lokale valpeshowet som er nå, så da blir ikke Råde valpeshowdebuten likevel. Men gleder meg gjør jeg uansett :D

Skrevet

PM har kommet - 25 bernere begge dager, det synes jeg var mye med tanke på hvilken utstilling det er og tallene for øvrige utstillinger så langt i år. 

Og i går kom det tekstmelding fra fôrvert om at hun som var fullpelset da jeg meldte på nå er helt naken, takk skal du ha ditt tispeskinn :D Jeg håpte på dommerbytte for å kunne få tilbake pengene, selv om det "aldri" skjer med voksen berner - og vi har selvfølgelig de samme dommerne. Så nå lurer jeg på om jeg skal stille henne for treningens skyld, eller gi meg selv en rolig helg og bare stille Glam. Kanskje ta en tur til fôrvert til uka og se på frøkna, om det er noen tuster å redde. Jeg trenger strengt tatt bare 2 x VG eller 1 x E for å få henne avlsklarert, samtidig som det egentlig er ei pen tispe som kunne konkurrert om cert om hun var i pels. Og hun skal ikke parres før tidligst 2017, så det er ingen hast med avlsklareringen. Men pengene er jo borte lell.

Damnit, damnit, damnit.

Skrevet

Her ble jeg skuffet over hvor lite i rasen. 2 stk lørdag og eneste i klassen søndag. Først ut av alle søndag og nr 7 i ringen på lørdag. Så da får vi forhåpentligvis klemt inn en harry tur til sverige også?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvordan ser deres morgenrutiner ut med valp/hund før dere skal på jobb? Ønsker å høre litt hva andre gjør. valpen vår våkner som regel mellom 06-06.30. Vi tar han da ut i ca 15 min slik at han får gått på do, når vi kommer inn igjen så leker vi litt og trener på kommandoer før han får frokosten sin, så er det litt ut på do igjen før vi går inn, får litt hjernetrim og så er det inn i valpebingen når vi reiser på jobb. Hvordan legger dere opp starten av dagen deres?
    • @Carro92 kan kanskje tipse om noen? Jeg kommer ikke på noen akkurat nå, men har jo møtt noen i tiden jeg var aktiv i hundesport, så mulig det dukker opp noen navn etterhvert.
    • Hei!  Noen som har erfaring med oppdrettere av Whippet på Østlandet som avler robuste og stødige valper? Som har mye (eller mest) fokus på mentalitet, gemytt og personlighet? (Som kanskje ikke bare lar deg velge den valpen du selv vil, men som prøver å matche personligheter?) Eller er ikke dette vanlig blant whippet?   Spør fordi vi er et hjem med barn, og ikke planlegger utstilling.    På forhånd takk for svar😊 
    • Det er nok en helt normal valp dere har. Det er mye arbeid og tålmodighet, og faser man må gjennom, rett og slett.
    • Vi har møttes ute å gått sammen på litt avstand før de har fått lov til å være løse og leke sammen. Han er ikke spesielt interessert i andre hunder. kan legge til at han er en hun med litt lite tegn. Går fra null til hundre. Han kan ligge å sove og Bergan våkner er det første han gjør å bite, og da voldsomt og ikke kose biting. Vi har ofte skjønt at dette er et tegn på at han må på do og prøver å ta han ut før dette skjer. Vi prøver også å få lagt han, avledet han før han blir overtrøtt, med noe varierende hell. Som sagt går han fra 0-100 når det først starter. vi har vært hos dyrlege og utelukket at det er noe galt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...