Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei, jeg bor med en hund som er eid av min mor, omplasserings hund som ble reddet fra kamphund oppdrett.

Denne hunden kan man ikke se vekk i fra ett eneste sekund da den bykser og glefser etter barn, alle hunder og alt som er i nærheten. Den har bitt en annen hund før. Jeg mener at den gangen man ikke klarer å holde fast båndet at den faktisk dreper  (40kg hund)

Jeg vet ikke om min mor klarer å få seg til å avlive hunden, men jeg mener den er en fare for alle rundt den. Er det noe måte jeg kan "annmelde" eller lignende for å få noe til å skje omplassering/avliving?

 

Skrevet
Akkurat nå, Krutsi skrev:

Hva med å snakke med moren din? 

Det er gjort omfattende, men ser ikke noe tegn til å ville gjøre noe med situasjonen

Guest Jonna
Skrevet

Få henne i det minste til å forstå at hun må ha munnkurv på den hunden! 

Ellers er anmeldelse neste steg om det ikke går inn.. 

Skrevet

Enig i at munnkurv er en god idé om moren din ikke er villig til å gjøre noe særlig med det eller ikke vil forstå at hunden er et problem. Med for eksempel en baskerville så kan hunden drikke og pese og oppføre seg normalt - uten å kunne bite. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


×
×
  • Opprett ny...