Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei, jeg bor med en hund som er eid av min mor, omplasserings hund som ble reddet fra kamphund oppdrett.

Denne hunden kan man ikke se vekk i fra ett eneste sekund da den bykser og glefser etter barn, alle hunder og alt som er i nærheten. Den har bitt en annen hund før. Jeg mener at den gangen man ikke klarer å holde fast båndet at den faktisk dreper  (40kg hund)

Jeg vet ikke om min mor klarer å få seg til å avlive hunden, men jeg mener den er en fare for alle rundt den. Er det noe måte jeg kan "annmelde" eller lignende for å få noe til å skje omplassering/avliving?

 

Skrevet
Akkurat nå, Krutsi skrev:

Hva med å snakke med moren din? 

Det er gjort omfattende, men ser ikke noe tegn til å ville gjøre noe med situasjonen

Guest Jonna
Skrevet

Få henne i det minste til å forstå at hun må ha munnkurv på den hunden! 

Ellers er anmeldelse neste steg om det ikke går inn.. 

Skrevet

Enig i at munnkurv er en god idé om moren din ikke er villig til å gjøre noe særlig med det eller ikke vil forstå at hunden er et problem. Med for eksempel en baskerville så kan hunden drikke og pese og oppføre seg normalt - uten å kunne bite. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Eurasierene er selvstendige hunder som kan være krevende å trene, særlig til å holde seg i nærheten/være løs. De kan ha en del jaktinstinkt også. Det har vært en del svakheter på rasen med frykt og usikkerhet, men jeg vet ikke hvordan status er for tiden.
    • Det er individuelle forskjeller, men alle disse må børstes regelmessig og bades innimellom for å holde pelsen ren og fin. Corgi krever mindre pelsstell, men røyter ganske mye. Alle er jo gjeterhunder som er mest brukt som selskapshund, men corgi og sheltie har nok en del mer vakt/varsling enn de litt større rasene, og corgiene har erfaringsmessig mer gjeterinstinkt. Alle rasene er hunder som bør få brukt seg utover å være familiehund og gå på tur.
    • Er det greie mentale instinkter på Eurasier? Noe rusk der? Har vurdert rasen lenge siden virker som om det er en grei allroundhund.
    • Er det like mye pelsstell på langhåret collie, Shetland sheepdog og bearded collie? Og er det noen forskjell i mentalitet? Evt.Corgi
    • Zelda røyter å vi trenger en børste. Jeg kommer ikke på hva vi har brukt før. Det er kun for å få av litt hår nå under røyting, ellers får pelsen greie seg selv her i gården. For øyeblikket virker det som det er mest dekkhår type pels hun har.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...