Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hvordan gikk det med dere i dag?

 

Leela ble BIR med en fantastisk flott kritikk! Ingen gruppebedømming på valper, så vi gikk rett i BIS finalen. Dommeren så ikke en gang på belgerne, hverken på vei inn i ringen eller når de sto der, så litt snurt for den. Men men! Siste valpeshow for Leela, litt vemodig. Men nå gleder vi oss til å stille i offisielle klasse for første gang! :D 
Kritikken:
"Femi, g.str og lengde med langt parallellt edelt hode. vellplasserte øyne og øre. Sterk neseparti, vellbåren hals, stabil overlinje, vellbåren hale. passe kropp for alder. Bra vinklet, utm benstamme og vinkler. Fin pels, charbonage. Særdeles lovende"

Dommer: Hanne Laine Jensen

  • Like 6
Skrevet
Akkurat nå, Ingidano skrev:

Gratulerer :)

Trez fikk excellent og ble vinner av klassen. Helt ok resultat på en unghund som er penest når han står stille :P Bena flyr litt i alle retninger når han løper :D 

Gratulerer!

Hihi, han var litt all over the place! Men han er fin! :D

  • Like 1
Skrevet

Fikk flat rød. Poden var visst for uferdig for ck. Ikke så rart han er uferdig kanskje, siden han fortsatt er junior av en gigantrase. Fornøyd med kritikken da, som var veldig bra. Gratulerer til alle som er fornøyde :D

Skrevet

Samojed - BIR valp på Candy, gikk rett til BIS ja, og der så han vel knapt på hun tror jeg. :P Men men...

Japansk spisshund - BIM Valp på Varg. Kjempefin debut syns jeg, men kjempefin kritikk, og han gjorde en god figur. :)

Voksen så fikk Bamse nok en 2.beste hannhund. Gad. :P

 

Fikk også stille en samojed voksen. :P For eierene ville ikke, hehe. De hadde stor cert fra NKK Bergen ifjor, men ingen små gitt. Men det fikk hun idag. :D Og ble BIR. :D Flinke jento. Ingen gruppeplassering på henne, men nå mangler hun bare lite cert til å bli NUCH. :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...