Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

AllSafe sin skal vel være den beste, som faktisk skal tåle en kollisjon.

Jeg har den til min bc på 22 kg, og den virker veldig solid. Godt sydd og uten spenner (som gjerne er svake punkt).

Guest lijenta
Skrevet

Allsafe og en til som jeg ikke husker navnet på som må importeres. Allsafe er knotette å ta på men testet i frontkræsj på ca 50 - 60 km. Den du må importere er hakket bedre men husker ikke navnet

Skrevet
3 minutter siden, tonjek skrev:

AllSafe sin skal vel være den beste, som faktisk skal tåle en kollisjon.

Jeg har den til min bc på 22 kg, og den virker veldig solid. Godt sydd og uten spenner (som gjerne er svake punkt).

 

3 minutter siden, lijenta skrev:

Allsafe og en til som jeg ikke husker navnet på som må importeres. Allsafe er knotette å ta på men testet i frontkræsj på ca 50 - 60 km. Den du må importere er hakket bedre men husker ikke navnet

Tusen takk, jeg må ha en hvertfall, kanskje tilogmed to. Store hunder +  "liten bil" + barn. = går ikke opp :lol:  (visste det da vi kjøpe bilen, så det var med i beregningen). 

 

Skrevet

Sleepypod Clickit er den andre, men den har jeg ikke hverken fått sett på eller testet selv. [emoji4]

Syntes forøvrig ikke Allsafe er så kronglete å ta på. Den ene siden kan jo få være, og bare ta av og på den andre siden for hver gang. Litt lenger tid enn med spenner, ja, men tar likevel ikke mange sekundene [emoji4]

  • Like 1
Skrevet

Bestilte en allsafe, så får teste den. Faren er jo at den egentlig ikke sitter noe godt på en salukikropp da. 

 

Skrevet
Akkurat nå, bie skrev:

Har en Allsafe str M til overs om du skulle trenge, nesten ubrukt :) 

åååh jeg har akkurat bestilt... Hvor mye skal du ha for den eventuelt? 

 

Skrevet
Akkurat nå, Raksha skrev:

åååh jeg har akkurat bestilt... Hvor mye skal du ha for den eventuelt? 

 

Tja, hva ligger de på i butikken da? Ca 800,-? 400,- da :) 

Skrevet
1 minutt siden, bie skrev:

Tja, hva ligger de på i butikken da? Ca 800,-? 400,- da :) 

Da sier jeg jatakk! 

Sender deg pm 

 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
    • Han trenger ikke å være løs, men jeg lurer på om balansen mellom mental og fysisk trening er riktig for ham. Har dere prøvd å kutte ned på søksarbeidet og løpe eller sykle med ham, eller lengre turer i langline? Bare 5-7 meter langt bånd gir mye mer frihet samtidig som du har kontroll på om han kommer over noe. Hvis han har god nok innkalling så kan jo evt munnkurv være et verktøy mot å spise alt. Det er det eneste jeg kan komme på å ta tak i, hva slags, hvor mye og riktig balanse mellom type aktivitet.
    • Ja det er superlativ rase og en drøm å ha når de fungerer som de skal. Dette er min 3 jakt cocker så rasen er ikke ukjent for meg.   det trenes spesifikk på ro, avslapping på teppe både inne, ute og i bilen. men han blir irritert når han blir fulgt tilbake på plass og ender kun med biting og frustrasjon fra hans side. Han kan å gå på teppet sitt og inn i buret. Men det fungerer ikke når ha blir i modus og han holder ikke mer enn kort tid de gangene han gjør det. Så fortsatt mye igjen å jobbe på.   maten blir brukt til det meste av trening og han fungerer godt når han er i riktig modus. Hovedsakelig skjer dette når han kjeder seg, hvis han får overtenning. Både når han har fått aktivitet og når han ikke får aktivitet. Så han er en liten nøtt og knekke. i aktivitet med voksne hunder fungerer han godt. Tilpasser seg tempo og sinnsstemning. Med valper så går han fort lei etter å10min og begynner heller å bite på oss. Så da må vi ta han bort fra situasjonen. Han får lengre turer i blandt. Men fordi han spiser alt som er på bakken har vi måtte begrense det å være løs etter flere turer til dyrlegen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...