Gå til innhold
Hundesonen.no

NKK Bergen


jaktlykke
 Share

Recommended Posts

Resultater anyone?

Storm jaktet på storcertet i dag og han fikk det!!  Dermed ble han utstillingschampion :jump:  I gruppa ble han plukket ut til semien men ikke plassert videre.  Men hva gjør vel det; jeg har fått en sopp :drool:

IMG_7946_zps5ynambm2.jpg

Nå heter han N SE VCH AD N UCH Storm :wub:

Reisefølget mitt - staffen Lexi - vant åpen klasse tispe og endte til slutt opp som 2 BTK med CERT og r-CACIB :)

IMG_7922_zpsci6znky6.jpg

  • Like 22
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fikk VG på dvergpuddelen vi hadde med oss, som ble stilt i veteran. Hun hadde visst for tynn pels. Selv om jeg synes hun holder seg mer enn godt nok til å være en eldre dame.

FB_IMG_1460850758615_zpsh3utbsrp.jpg

Så da håper vi på bedre resultater i morgen med sankt bernhardshunden og bullmastiffen :)

  • Like 5
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg stilte en Bichon Havanais gutt på 13 måneder. Han vant juniorklassen med CK og plasserte seg tilslutt som 2. Beste hannhund med reserve cert :ahappy: Utrolig gøy! Både eier og oppdretter var super fornøyd, og jeg fikk klemmer og til og med et par tårer frem for jobben jeg gjorde. 

13048085_604215513066373_172571356841391 

  • Like 12
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gratulerer til alle fornøyde :)

Tahlly fikk blått i går, og ble vinner av åpen klasse. Ikke helt fornøyd med det kan man si... Gikk bedre i dag, på belgerspesialen. Trez fikk sitt første cert, og ble plassert som tredje beste hannhund, 11 mnd gammel. Dette var også hans første utstilling i de voksnes rekker. 

12998481_10154062911495420_8710270090416

  • Like 10
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Grattis alle, ekstra hipp hurra til de nye soppene???

vi hadde første gang ut i åpen klasse, vant den og sto tilslutt som  2BTkl med cert og res.cacib?? Jeg er fornøyd med drittungen som kun ble slått av ww15,multich dutten datten vinner og halvannet år eldre tispe?

  • Like 8
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Casper fikk VG, og ble plassert sist av junior hannene. Var veldig forventet. Er derimot meget fornøyd med kritikken! og har fått tilbakemelding på at hunden oppførte seg veldig bra i ringen og ellers :D Det varmer en hundemammas hjerte! Var oppdretteren som tok han med seg, og stilte han.

12963352_10156761094380597_9293294156632

  • Like 7
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...